ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Synka čeká boj o vytoužené zlato, tenistky se poperou o bronz

Velikost textu:
aktualizováno 13. 8. 2016 05:23

Rio de Janeiro - Zraky českých fanoušků se budou upínat v osmém dni olympiády především na vyvrcholení ženského tenisu a také finále veslování mužů. O bronz budou usilovat ve čtyřhře Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou proti Barboře Strýcové s Lucií Šafářovou a v singlu Petra Kvitová. Skifaře Ondřeje Synka pak čeká boj o vytoužené zlato. Rio také uvidí střídání hvězd. Zatímco Američana Michaela Phelpse čeká poslední závod a útok na 23. zlato, Usain Bolt z Jamajky startuje v rozbězích na 100 metrů. Přímé přenosy odvysílají programy ČT2, ČT sport a exkluzivní streamy na našem olympijském webovém speciálu.

Ondřej Synek po semifinálové jízdě
Ondřej Synek po semifinálové jízdě

Skifař Ondřej Synek má už dvě olympijská stříbra a na jezeře Rodriga de Freitase bude opět bojovat o vytoužené zlato. Ze semifinále postoupil bez problémů z prvního místa, stejně suverénní byl však jeho tradiční novozélandský soupeř Mahé Drysdale, který ho porazil před čtyřmi lety v Londýně. Miroslava Topinková Knapková, která zase v Londýně vybojovala zlato, pojede jen B finále o sedmé místo.

Z tenisových kurtů si české reprezentantky odnesou alespoň jednu medaili. Ve čtyřhře se totiž střetnou dva české páry. Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou, které na turnaji vyřadily sestry Williamsovy, narazí na Andreu Hlaváčkovou a Lucie Hradeckou. Ty byly blízko finále, když měly dva mečboly v duelu se Švýcarkami. Nakonec ale prohrály. O bronz bude bojovat Petra Kvitová, která narazí na devítku světového žebříčku, Američanku Madison Keysovou.

Sobotní olympijský program:

13:25 badminton základní skupiny (Gavnholt, 15:10 Koukal) - živě na ČT2 a loh8

14:30 veslování skif ženy - B finále (Topinková Knapková), 15:00 veslování skif muži - finále (Synek), 15:20 skif ženy - živě na ČT sport a loh2

16:45 atletika sedmiboj ženy (Klučinová, Cachová), 17:00 100 m muži rozběhy - živě na ČT sport a loh1

17:00 tenis (Kvitová, poté Strýcová–Šafářová vs. Hlaváčková–Hradecká) - živě na ČT sport, loh5

18:05 jachting rozjížďky Laser muži (Teplý), Laser Radial ženy (Kozelská Fenclová)

Neděle: 1:20 atletika tyč muži kvalifikace (Balner, Kudlička), 1:50 dálka muži finále, 2:25 10.000 m muži finále, 3:35 100 m ženy finále, 3:53 ženy 800 m - živě na ČT sport a loh1

3:00 plavání závěrečný finálový blok - živě na loh2

Badmintonisty čekají druhé zápasy ve skupinách. Po úvodních prohrách potřebují zabrat jak Kristína Gavnholt, tak Petr Koukal, aby si zachovali naději na postup. Z trojčlenných skupin půjdou dál v nemilosrdném pavouku jen vítězové a nejlepší tři z druhých míst.

Přepíše Bolt historii?

Vyhrát olympijskou stovku třikrát za sebou se ještě nikomu nepodařilo. Bolt však není zdaleka takovým favoritem jako v minulosti. Jeho letošní sezonu poznamenala zranění a čas 9,88 ho řadí v tabulkách až na čtvrté místo. Největší rival Američan Justin Gatlin je o osm setin rychlejší. Už také má olympijské zlato, z roku 2004, a v 34 letech může být nejstarším vítězem na Hrách ve sprintu v historii.

V podobné pozici jako Bolt je jeho krajanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová. Také ona má na stovce políčeno na zlatý hattrick, ale letos je podle dosažených časů i doma na Jamajce až třetí vzadu za Thompsonovou a Campbellovou-Brownovou. Zraněný prst na noze způsobil, že z osmi startů se dostala jen jednou pod 11 sekund.

Běh na 10 000 metrů bude jako obvykle honem etiopských a keňských vytrvalců na Brita Mohameda Faraha. Od londýnské olympiády se ho snaží dostihnout marně a připravit ho o třetí zlato bude opět hodně těžké. V květnu v Eugene časem 26:53,71 znovu ukázal, že je ve formě. Rychlejší byl letos jen Yigrem Demelash z Etiopie, jemuž však chybějí zkušenosti z velkých závodů.

Radující se Eliška Klučinová
Radující se Eliška Klučinová

Z českých atletů dokončí svůj závod sedmibojařky Eliška Klučinová a Kateřina Cachová. Kvalifikaci pak absolvují tyčkaři Jan Kudlička a Michal Balner.

V rozjížďkách pokračují jachtaři. Viktor Teplý se v kategorii Laser drží na 26. příčce, Veronika Kozelská Fenclová poskočila na desátou pozici v kategorii Laser Radial.

Noční program vyvrcholí jako obvykle plaveckými závody. Diváci se mohou těšit na ženskou padesátku volný způsob a 4 x 100 m polohový závod, v mužské části zase na 1500 m volný způsob a na závěrečnou štafetu s loučícím se Michaelem Phelpsem.

přehrát video
Nejlepší z Ria: Den sedmý
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.