ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Čang Ťi-kche zlato ve stolním tenise neobhájil, pozici favorita potvrdil Ma Long

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Novým olympijským šampionem ve stolním tenisu mužů se stal největší favorit Ma Long. Úřadující mistr světa porazil hladce v čínském finále 4:0 šampiona z Londýna Čang Ťi-kche, jemuž se nepovedlo stát se prvním úspěšným obhájcem olympijského zlata.

Slavící čínský stolní tenista Ma Long
Slavící čínský stolní tenista Ma Long

Rozhodující souboj turnaje mezi dvěma nejvýše nasazenými hráči byl překvapivě jednoznačnou záležitostí. Vyrovnaný byl pouze první set, který Ma Long vyhrál 14:12. V další sadě ztratil pět míčů a v následujících dvou pouze čtyři.

Sedmadvacetiletý Ma Long získal svou první individuální olympijskou medaili. Před čtyřmi lety v Londýně byl spolu s Čang Ťi-kche členem vítězného čínského družstva, do soutěže jednotlivců nebyl po sérii předchozích špatných výsledků nominován, ačkoli i tehdy byl světovou jedničkou. Nyní má velkou šanci zopakovat Čang Ťi-kcheho double, neboť Čína bude v týmové soutěži jasným kandidátem na zlaté medaile.

Čínské finále v mužské dvouhře se pod pěti kruhy hrálo potřetí za sebou. V zápase o bronz porazil Japonec Džun Mizutani 4:1 Bělorusa Vladimira Samsonova, jenž se nejblíže zisku první olympijské medaile dostal ve čtyřiceti letech při startu na šestých Hrách.

přehrát video
Záznam stolního tenisu: dvouhry (M) – o bronz, finále

Stolní tenis:

Muži: Dvouhra - finále: Ma Long (1-Čína) - Čang Ťi-kche (2-Čína) 4:0 (12, 5, 4, 4).

O 3. místo: Mizutani (4-Jap.) - Samsonov (7-Běl.) 4:1 (4, 9, -6, 12, 8).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.