ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Změna taktiky měla ve finále pomoci, Kudějovou ale stála medaili

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Je pověstná tím, že své jízdy jede precizně, bez velkého rizika i chyb. Ve finále olympiády ale kajakářka Kateřina Kudějová svou pověst nepotvrdila. Změna taktiky a nevydařený přejezd válce mezi brankami dvacet a jednadvacet ji nejspíš stály olympijskou medaili.

Zklamaná kajakářka Kateřina Kudějová
Zklamaná kajakářka Kateřina Kudějová

Branky za skokem ve spodní části trati byly jediným náročnějším místem na jinak snazší trati. Do devatenáctky vodní slalomáři najížděli všichni pozadu, na takzvané "erko", pak následoval přejezd do další protivodné branky a přejezd zpět. A právě tam to Kudějové v první jízdě moc nevyšlo. Pro finále se tudíž rozhodla, že cestu válcem zkrátí. Ale přehnala to.

"Chtěla jsem to udělat jinak než v první jízdě, kdy jsem tam měla trochu problém. Ale udělala jsem to trochu víc a objela to z druhé strany," krčila rameny Kudějová. Do neprojeté branky se musela vracet, ztratila hromadu sekund a skončila ve finále poslední. "Hrozně mě to mrzí, je to pro mě zklamání, ale co se dá dělat," brala prohru sportovně.

přehrát video
Finálová jízda Kateřiny Kudějové

Kudějová se na svou jízdu soustředila. Nesledovala ani první finálový závod deblkanoistů, takže nevěděla o krachu reprezentačních kolegů.

"Tušila jsem, že se to nepovedlo, když jsem je zahlídla, ale nechtěla jsem se stresovat," vysvětlila. "Ta chyba nebyla z nervozity. Věděla jsem, že jsem tam měla problém, tak jsem to změnila a nevyšlo to," posteskla si Kudějová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.