ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Kajakářka Kudějová i deblkanoisté Kašpar se Šindlerem postoupili do finále

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2016 19:14

Rio de Janeiro – Kateřina Kudějová postoupila do finále závodu kajakářek. Úřadující mistryně světa projela olympijskou trať čistě v čase 103,78 sekundy, což jí stačilo na čtvrté místo. Jonáš Kašpar a Marek Šindler jdou do finále deblkanoistů z druhého místa, i když měli dvě penalizace. Trať projeli suverénně nejrychleji, ale čtyři trestné sekundy je zařadily až za německé mistry světa Franze Antona a Jana Benziena. Jízdy deblkanoistů o medaile začnou v 19:15, ve 20 hodin pak odstartuje finále kajakářek.

Kajakářka Kateřina Kudějová
Kajakářka Kateřina Kudějová

Šestadvacetiletá Kudějová se pokusí na kanálu Whitewater napodobit Jiřího Prskavce, který ve středu vybojoval bronzovou medaili. Do finále vyrazí jako sedmá, nejrychlejší byla v semifinále Rakušanka Corinna Kuhnleová. Kudějové patřila čtvrtá příčka, čistou jízdu předvedlo prvních pět kajakářek.

Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem chybovali až v samém závěru. Penalizace si připsali na brankách číslo 22 a poslední čtyřiadvacítce. Z jedenácti posádek C2 vypadli jen domácí brazilští deblíři Correa, Oliveira.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.