ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Bruns ve finále vystřílela sedmé místo, těsně vyhrála Němka Englederová

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2016 18:41

Rio de Janeiro – Adéla Bruns pokazila ve finále puškařské malorážky první ránu a stáhnout ztrátu se jí už nepovedlo. Nenavázala tak na svůj bronz z londýnské olympiády a obsadila konečnou sedmou příčku. Druhá česká reprezentantka Nikola Mazurová v soutěži obsadila 25. místo. Vítězkou se na olympijské střelnici stala Němka Barbara Englederová, stříbrná je o dvě desetiny Číňanka Čang Pin-pin a bronz bere její krajanka, legendární Tu Li.

Adéla Bruns
Adéla Bruns

Devětadvacetiletá Bruns postoupila do osmičlenného finále z osmé příčky, v poslední fázi však zaváhala hned u první střely vkleče, za kterou získala jen 6,4 bodu. Manko se jí již nepodařilo smazat, hlavně díky výborným položkám vleže předstihla alespoň Íránku Nadžmeh Chedmatíovou.

Englederová poslední ranou získala o 1,4 bodu méně než stříbrná Číňanka Čang Pin-pin, i to jí však stačilo k vítězství 0,2 bodu. Do Číny putuje i bronz zásluhou Tu Li. Druhá česká reprezentantka Nikola Mazurová nepostoupila z kvalifikace a v soutěži obsadila 25. místo.

přehrát video
Bruns: Kdyby mi to někdo řekl před OH, budu spokojená

Bruns už před olympiádou hovořila o tom, že její forma není ideální a že jejím cílem je druhý postup do finále v sezoně po Světovém poháru v Baku. "Takže jsem určitě strašně ráda, když se to povedlo na olympiádě," zářila spokojeností Bruns.

Upozornila na skutečnost, že do finále nepostoupila třeba Chorvatka Snježana Pejčičová, která letos tři závody SP vyhrála a jednou byla druhá. "Takže dneska to je pro mě fakt úspěch, na obhajobu jsem fakt nemyslela," doplnila.

Olympijský závod sportovních střelkyň

Sportovní malorážka 3 x 20 ran: 1. Englederová (Něm.) 458,6 b., 2. Čang Pin-pin 458,4, 3. Tu Li (obě Čína), 4. Zublasingová (It.), 5. Hofmannová (Rak.), 6. Christenová (Švýc.), 7. Bruns, 8. Chedmatíová (Írán), ...v kvalifikaci 25. Mazurová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.