ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Hráč amerického fotbalu Ebner si odskočil do Ria na ragby

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Američan Nathan Ebner si s reprezentací o medaile v ragby nezahraje, přesto si turnaj na olympiádě v Riu užívá. S americkým výběrem ho čeká utkání o konečné deváté místo proti Španělsku a vůbec mu nevadí, že kvůli účasti na Hrách zmešká start přípravy před dalším ročníkem zámořské NFL.

Nathan Ebner (uprostřed)
Nathan Ebner (uprostřed)

"Doufám, že si lidi doma i tak stihli všimnout, jak skvělý tenhle sport je," řekl Ebner, jenž navzdory úspěšnému působení v prestižní lize amerického fotbalu NFL pokládá olympijský start a ragby za srdeční záležitost.

Sedmadvacetiletý stokilový pořízek se věnoval výhradně ragby až do nástupu na univerzitu v Ohiu a v sedmnácti letech se dokonce dostal coby nejmladší člen do americké reprezentace. Po smrti otce, který ho dlouhá léta trénoval, ale přešel k americkému fotbalu a vybudoval si v něm úspěšnou kariéru.

V roce 2015 triumfoval s New England Patriots ve finále NFL, i po triumfu v prestižním Super Bowlu mu ale sen o olympijském startu v hlavě zůstal. Na jaře si proto na trenérovi Billu Belichickovi vymohl povolení ke vstupu do americké reprezentace v sedmičkovém ragby.

V olympijském turnaji si Ebner připsal dvě položené pětky, zároveň ale dostal i jeden trest za nedovolené bránění, když v zápalu boje nedokázal zkrotit fotbalové návyky z posledních let. Nasazení ragbistů na něj ale udělalo obrovský dojem. "V NFL nikdo takhle rychle neběhá a nebrání. Je to neuvěřitelné," řekl.

Kvůli startu v Riu Ebner zmešká dva týdny přípravy na novou sezonu, která odstartuje 8. září, v klubu si ale jeho služeb váží a zpoždění mu tolerují. Vedení Patriots to potvrdilo i tím, že s Ebnerem už před olympijskými hrami prodloužilo smlouvu o další dva roky.

přehrát video
Sestřih utkání Nový Zéland – Japonsko
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.