ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Brazilské volejbalistky porazily Japonky a zůstávají stoprocentní

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2016 04:59

Rio de Janeiro - Volejbalové zápasy žen v základních skupinách se přehoupnou do své druhé poloviny. V dopoledních zápasech si shodně jasně se svými soupeřkami poradily Číňanky i Nizozemky. Obě reprezentace si díky výhrám upevnily pozici mezi postupujícími týmy. Své zápasy zvládly i Rusky s Brazilkami, které ještě neztratily ani bod.

Radost brazilských volejbalistek po výhře nad Japonkami
Radost brazilských volejbalistek po výhře nad Japonkami

Jedny ze spolufavoritek olympijského turnaje, Číňanky, si po úvodním klopýtnutí připsaly druhou jasnou výhru. Stříbrný tým z uplynulého mistrovství světa hladce přehrál hráčky Portorika a patří mu druhá pozice ve skupině B.

Nizozemské hráčky nepřipustily drama a v žádném setu nedovolily Italkám více než 21 bodů. Reprezentantky Oranjes, které na minulé olympiádě absentovaly a na předloňském mistrovství světa skončily na děleném 13. místě, jsou prozatím příjemným překvapením turnaje.

přehrát video
Volejbalistky Nizozemska zvítězily nad Itálií

Výsadní postavení ve skupině potvrdily Američanky, když Srbkám povolily pouze zisk druhé sady. Skupina B je tak prozatím poměrně jednoznačně rozdělená. Nešťastné jsou z toho především zmíněné Italky a reprezentantky Portorika, které se drží na nepostupových příčkách bez zisku jediného setu a pro postup jim nezbývá nic jiného, než zvítězit v obou následujících zápasech.

Ruské volejbalistky si v Riu i po třetím zápase drží stoprocentní bilanci s pouze jedním ztraceným setem. Skupina A tak spěje k závěrečnému duelu o první místo Brazilek s Ruskami. Brazilky si totiž hladce poradily s Japonkami 3:0 na sety a jsou v čele skupiny.

Druhou výhru na turnaji si připsaly Jihokorejky, které po prohře s Ruskami porazily Argentinky jednoznačně 3:0 na sety a přiblížily se postupu. Naopak Jihoameričanky zůstávají i po třetím olympijském vystoupení bez bodu.

Volejbal, ženy

Skupina A

Rusko - Kamerun 3:0 (19, 22, 23)

Korea - Argentina 3:0 (18, 20, 23)

Brazílie - Japonsko 3:0 (18, 18, 22).

Skupina B

Čína - Portoriko 3:0 (20, 17, 18)

Itálie - Nizozemsko 0:3 (-21, -20, -20)

USA - Srbsko 3:1 (17, -21, 18, 19)

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.