ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Čing Čong-o vyhrál na Hrách potřetí za sebou libovolnou pistoli

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Světový rekordman Čing Čong-o z Koreje se potřetí za sebou stal olympijským vítězem ve střelbě z libovolné pistole. V Riu za sebou nechal Vietnamce Hoanga, který v sobotu triumfoval ve vzduchové pistoli. Bronz získal reprezentant KLDR Kim Song Guk.

Čing Čong-o
Čing Čong-o

Šestatřicetiletý Čing Čong-o souboj o zlato zvrátil ve svůj prospěch v poslední sérii, před níž na vietnamského střelce ztrácel dvě desetiny bodu. Získal v ní 19,3 bodu, zatímco olympijský vítěz ze vzduchové pistole pouze 16,7.

Čing Čong-o tak prodloužil svou olympijskou nadvládu v této disciplíně, která trvá od Her v Pekingu. Zúčastnil se už olympiády v roce 2004 v Aténách, kde byl stříbrný. V součtu s medailemi ze vzduchové pistole z minulých Her má ve sbírce šest olympijských medailí. Ve vzduchové pistoli byl v Riu pátý a neobhájil titul.

přehrát video
Čing Čong-o potřetí vyhrál libovolnou pistoli

Sportovní střelba:

Muži:

Libovolná pistole: 1. Čin Čong-o (Korea) 193,7 b., 2. Hoang Xuan Vinh (Vietnam) 191,3, 3. Kim Song Kuk (KLDR), 4. Han Sung-u (Korea), 5. Wang Č'-wej (Čína), 6. Gončarov (Rus.), 7. Kopp (SR), 8. Pchang Wej (Čína).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.