ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

To nejhorší jsem si snad už odtrpěla, doufá Šafářová

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Zdravotní stav Lucie Šafářové, kterou od začátku olympijského turnaje trápily žaludeční potíže, se začíná pomalu obracet k lepšímu. Kvůli nevolnosti nemohla čtyři dny prakticky jíst, doufá ale, že to nejhorší si už odtrpěla.

přehrát video
Šafářová po zdravotních potížích: Ze začátku jsem byla trochu mimo

"Jsem strašně smutná, že mě tahle nepříjemnost potkala na olympiádě. Teď už to bylo lepší. Byla jsem schopná hrát," řekla Šafářová poté, co s Barborou Strýcovou porazily v úterý v boji o čtvrtfinále kanadskou dvojici Eugenie Bouchardová, Gabriela Dabrowská po dvou hodinách.

Oslabená tenistka ale musela po mečbolu dlouho zůstat sedět na lavičce.

Kvůli střevním potížím vzdala v pondělí po prohraném prvním setu zápas 2. kola dvouhry s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. "Měla jsem v singlu vyšší cíle, ale snad jsem si to nejhorší už odtrpěla," doufá loňská finalistka Roland Garros.

Poděkování za péči českému doktorskému týmu

Problémy má od páteční noci a v pondělí byla na klinice. "Dali mi nějaké prášky, tak se snad zažívací ústrojí uklidnilo. Pak jsem celou dobu ležela na pokoji v posteli a nabírala sílu," řekla a děkovala za péči českému doktorskému týmu. "Jsem jim vděčná. Bez nich bych dneska na kurtu nestála," uvedla.

"Teď vypadá skvěle. Když jsem ji viděla v noci, bylo to horší," hlásila po zápasu s Kanaďankami Strýcová. V posledních dnech se Šafářová ani pořádně nenajedla. "Moc toho nebylo," přikývla. "Jeden banán," dodala její spoluhráčka.

Přes problémy mají se Strýcovou ve čtyřhře naději na medaili. Přitom jsou nouzově sestaveným párem, jelikož místo Strýcové měla hrát Karolína Plíšková, ale ta cestu na olympiádu zrušila. "Nastoupily jsme (se Strýcovou) na krásnou cestu a snad po ní půjdeme dál krůček po krůčku," přála si Šafářová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.