ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Americké gymnastky nedaly soupeřkám šanci a obhájily zlato z Londýna

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Americké gymnastky potvrdily roli favoritek a obhájily olympijské zlato v soutěži družstev. Tým, v němž z poslední olympiády zůstala Gabrielle Douglasová a Alexandra Raismanová, nechal druhé Rusky za sebou o více než osm bodů. Bronzovou medaili získaly Číňanky.

Američanka Simone Bilesová na kladině
Američanka Simone Bilesová na kladině

Američanky s velkou převahou ovládly už kvalifikaci a stejným způsobem si počínaly ve finále. Začínaly na přeskoku a hned se dostaly do vedení, nejvyšší součet známek získaly jejich tři gymnastky i na ostatních třech nářadích.

S velkým odstupem za nimi se odehrával boj o další medaile. Před posledními sestavami držely druhou příčku Číňanky s dvoubodovým náskokem před Japonskem. Obhájkyně stříbra Rusky byly čtvrté.

přehrát video
Gymnastky USA neměly konkurenci

K posunu na stříbrnou příčku jim pomohly velké chyby Číňanek při prostných. Šanci na první olympijskou medaili ze soutěže ženských gymnastických družstev navíc promarnily Japonky, které zradila kladina.

Na olympijských hrách chybělo rumunské družstvo, které získalo medaile na všech hrách od Montrealu 1976. Do Ria se ale nekvalifikovalo. 

Američanky suverénně vyhrály soutěž družstev
Američanky suverénně vyhrály soutěž družstev

Sportovní gymnastika:

Družstva ženy - finále: 1. USA (Bilesová, Douglasová, Hernandezová, Kocianová, Raismanová) 184,897 bodu, 2. Rusko (Melnikovová, Mustafinová, Paseková, Spiridonovová, Tutchaljanová) 176,688, 3. Čína (Fan I-lin, Mao I, Šang Čchun-sung, Tchan Ťia-sin, Wang Jen) 176,003, 4. Japonsko 174,371, 5. Británie 174,362, 6. Německo 173,672, 7. Nizozemsko 172,447, 8. Brazílie 172,087.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.