ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Jsem ráda, že vůbec ještě stojím, řekla po vydřeném postupu Kvitová

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Petra Kvitová byla po výhře nad Ruskou Jekatěrinou Makarovovou ráda, že stojí. Na kurtu skoro dvě a tři čtvrtě hodiny bojovala, měla křeče a pomohli jí i ostatní čeští sportovci. Kvitové se po posledním míčku v očích mísilo nadšení s únavou. "Přežila jsem. Stojím ještě, sice bych potřebovala židli, ale dobrý. Jsem v soutěži, super, to byl hlavní cíl," řekla dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Petra Kvitová v zápase 3. kola s Ruskou Makarovovou
Petra Kvitová v zápase 3. kola s Ruskou Makarovovou

Od prvního kola je v Riu z Kvitové cítit zanícení a touha pod pěti kruhy uspět. Bojovnost ji zdobila i proti Makarovové a po zápase přiznala, že by byla schopna udělat pro postup cokoli. "Klidně bych jí zlomila nohu," vtipkovala. "Je to olympiáda. Nechala jsem tam všechno a jsem ráda, že vůbec ještě stojím."

Na pondělní večeři lanařila ostatní sportovce na svůj zápas. "Hraju proti Rusce, musíte přijít!" říkala jim. Dorazila jich početná skupina. "Petra! Petra!" skandovali z hlediště atleti Zuzana Hejnová, Pavel Maslák či rychlostní kanoista Josef Dostál. Při prvních mečbolech se na ně česká lvice usmála.

Slavící Petra KvitováPetr Kvitová: "Je bomba, že se semkli, aby fandili tenisu. Není to hala, kam přijdou neznámí lidé, kteří mi fandí. Tady jsou sportovci, kteří se kvalifikovali a podporují ostatní sportovce, to je úžasné. Moc mi pomohli."

I díky podpoře kolegů zápas otočila, vyhrála 4:6 a dvakrát 6:4. "Bez nich bych to těžko zvládala, dali mi úžasnou podporu," řekla a za odměnu se s nimi vyfotila.

Během utkání prožila pěknou řádku emocí. Napětí, smutek, naštvání i euforii. "Víceméně všechno," přitakala. A také fyzické vyčerpání. Ke konci ji braly křeče do chodidel i stehen. "I když jsem se zásobila. Nebylo to nic příjemného. Při čekání na servis jsem se klepala, ruce, nohy, prostě všechno," popsala.

Již ve středu by měla hrát čtvrtfinále. Její soupeřkou bude buď obhájkyně zlata Američanka Serena Williamsová, nebo Ukrajinka Elina Svitolinová.

Očekává se, že si zahraje spíš se světovou jedničkou Williamsovou. "Serena je šampionka a je vždy výzva s ní hrát. Známe se a těším se na to. Bude to boj a můžu tam jít uvolněnější, protože nemám co ztratit," řekla Kvitová.

přehrát video
Kvitová po bitvě udolala Makarovovou a je ve čtvrtfinále
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.