ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Seriál těsných výsledků rázně utli dominující Nizozemci

Velikost textu:
aktualizováno 10. 8. 2016 03:19

Rio de Janeiro – Turnaj pozemních hokejistů pokračoval těsnými duely, když tři zápasy skončily vítězstvím o jedinou branku. Španělé tak porazili Novozélanďany (3:2), Indové Argentince (2:1) a Němci udolali Iry (3:2). Nastoupivší trend ovšem poté rázně zavrhli Nizozemci, kteří 7:0 porazili Kanadu. O ještě vyšší skóre se ale pak postarali Britové, kteří nadělili domácím Brazilcům 9:1.

Radost indických pozemkářů
Radost indických pozemkářů

Turnajem zatím suverénně postupují Němci, kteří se ovšem museli mít před Iry na pozoru. Comebacku soupeře ovšem i díky dvěma brankám svého kapitána Moritze Fursteho odolali a nakonec zvítězili 3:2. Na svém kontě tak zatím na Hrách registrují tři zápasy, tři výhry a devět získaných bodů, a logicky tak vedou skupinu B.

Na třetí příčku této skupiny se díky triumfu 2:1 nad Argentinou dostali Indové. V utkání vedli už o dvě branky (zásluhou Chinglensana Kangujama a Kothajita Khadangbama), avšak soupeř ještě dokázal situaci zdramatizovat – ani gól Gonzala Peillata ale na třech bodech pro Indy nic změnit nedokázal. Indové jsou na nadějné cestě zpět do nejvyšších pater sportu.

přehrát video
Záznam pozemního hokeje: Nový Zéland - Španělsko (M)

Ve skupině A zatím všechny šokují výkony Španělů. Až jedenáctý tým světa si připsal svou třetí výhru, když 3:2 porazil Nový Zéland. Hrdinou španělského výběru se stal Xavi Lleonart, který utkání rozhodl necelou půlminutu před závěrečnou sirénou. Novozélanďané už s výsledkem nic nesvedli. Hráči Velké Británie si hladce poradili s domácími soupeři a Belgie se těsnou výhrou s Austrálií ujala vedení v tabulce.

Nizozemci potvrdili, že jsou druhým nejlepším výběrem světa, a rázně zatrhli trend těsných výsledků. Jejich triumf 7:0 nad Kanadou nedává žádné možnosti pro pochyby, hattrickem se na něm podílel Mink Van der Weerden. Nizozemci se posunuli na druhé místo skupiny B o bod před Indii.

Olympijský turnaj pozemních hokejistů

Skupina A:

Nový Zéland - Španělsko 2:3 (2:2)
Brazílie - Velká Británie 1:9 (1:3)
Belgie - Austrálie 1:0 (1:0).

Skupina B:

Argentina - Indie 1:2 (0:1)
Německo - Irsko 3:2 (1:1)
Nizozemsko - Kanada 7:0 (3:0) 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.