ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Synek i Topinková Knapková svá čtvrtfinále nevyhráli, bez problémů ale postoupili

Velikost textu:
aktualizováno 9. 8. 2016 15:45

Rio de Janeiro – I druhé vystoupení na olympiádě zvládli bez zásadnějších problémů. Ondřej Synek i Miroslava Topinková Knapková sice ve čtvrtfinálové jízdě první místo neobsadili, když je porazili novozélandští reprezentanti Mahé Drysdale a Emma Twiggová, druhá pozice ovšem oběma českým veslařům stačila k pohodlnému postupu do semifinále. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil se souboje o medaile naopak nezúčastní. To samé platí o dvojskifu Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i české čtyřce bez kormidelníka.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

Synek se už ve čtvrtfinále utkal se svým dlouholetým sokem. Oba si však uvědomovali, že jejich hlavní souboj má přijít až ve finále. V první polovině byl v čele český veslař, který v předešlých třech letech ovládl mistrovství světa, poté jej Drysdale předstihl.

Přibližně na metě 1300 metrů Novozélanďan tradičně zrychlil a do cíle dojel s náskokem čtyř sekund před Synkem. Svěřenec trenéra Milana Dolečka staršího však viditelně šetřil síly a v poklidu dokončil svoji druhou jízdu na olympiádě.

"Konečně jsem si trochu spravil náladu po třech dnech veslování na trenažéru," zaradoval se Synek a připomněl tak patálie s větrem, které závody do dnešního dne ovlivňovaly. Tentokrát už byly podmínky lepší. "Už dopředu jsme tušili, jak to dopadne. Drysdale žádný závod nevypustí, zatímco já jsem nechtěl mrhat silami a pošetřil jsem," objasnil Synek.

přehrát video
Synek s Topinkovou Knapkovou jsou v semifinále, dalším Čechům se nedařilo

Podobně v klidu projela cílem i Topinková Knapková, obhajující v Brazílii zlatou medaili z předešlých her. Obě favoritky se brzy odpoutaly od dalších závodnic a bezpečně jistily postup do semifinále. Světová šampionka z roku 2014 nakonec českou veslařku porazila o pět sekund.

"Snažila jsem se jí držet, ale když jsem viděla, že trochu ztrácím, tak jsem se začala soustředit spíš na svou techniku, abych to měla pod kontrolou a nedělala zbytečné chyby," uvedla Topinková Knapková. "Moc jsem teď netrénovala, takže jsem taková nerozdýchaná, ale snad to bude příště lepší," dodala.

Českým dvojicím ani čtyřce se v semifinále naopak nedařilo

Mladé duo veslařů bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic ve své rozjížďce naopak neproniklo mezi první tři postupová místa. Jízdu dokončili na poslední šesté pozici. Do semifinále suverénně postoupil novozélandský pár, na druhém místě byli Britové, třetí pak Jihoafrická republika. Podrazil s Helešicem tak budou v B-finále bojovat o 7. až 12. místo.

I pro ženský dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová byli semifináloví soupeři příliš těžkou konkurencí. Čeká je tak podobně jako mužskou dvojku bez kormidelníka boj v B-finále. To samé platí i o čtyřce bez kormidelníka ve složení Jan a Ondřej Vetešníkovi, Jiří Kopáč a Miroslav Vraštil.

Veslování - jízdy s českou účastí:

Muži:

Skif - 2. čtvrtfinále: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:46,51, 2. Synek 6:50,51 - postoupil do semifinále.

Dvojka bez korm. - 2. semifinále: 1. Bond, Murray (N. Zél.) 6:23,36, ...6. Helešic, Podrazil 6:32,85 - pojedou finále B.

Čtyřka bez korm. lehkých vah - 2. semifinále: 1. Švýcarsko 6:17,85, ...6. Česko (Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník, Vraštil) 6:33,43 - pojedou finále B.

Ženy:

Skif - 1. čtvrtfinále: 1. Twiggová (N. Zél.) 7:31,79, 2. Topinková Knapková 7:37,04 - postoupila do semifinále.

Dvojskif - 2. semifinále: 1. Madajová, Fularczyková-Kozlowská (Pol.) 6:50,63, ...6. L. Antošová, Fleissnerová 7:03,79 - pojedou finále B.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.