ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Sáblíková stále marně čeká, verdikt se dozví až den před časovkou

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Martina Sáblíková se definitivní verdikt tribunálu Mezinárodní sportovní arbitráže CAS o své případné účasti v olympijské časovce dozví až v úterý ráno. Tedy pouhý den před startem časovky.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Panel se rozhodl dát nám k dispozici plné odůvodnění rozhodnutí, což svědčí o tom, že případu věnují velikou důležitost a nechtějí zveřejnit rozhodnutí bez plné argumentace, která k němu vedla. Nicméně nemůžeme usuzovat, jaké rozhodnutí přijde," uvedl Jan Šťovíček, předseda legislativní komise ČOV.

Sáblíková se dopoledne zúčastnila v Riu de Janeiro slyšení, které trvalo hodinu a 40 minut. Sama na něm i promluvila a pak odjela trénovat. V hotelu Oceánico s ní byl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a případ přednesl člen legislativní rady ČOV Martin Maisner.

Devětadvacetiletá Sáblíková žila v domnění, že si na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Když ale mezinárodní cyklistická federace UCI zveřejnila seznam kvalifikovaných zemí, Česká republika na něm chyběla. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií.

přehrát video
Příběh o olympijských trablech Martiny Sáblíkové
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.