ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Do Ria vyrazili další sportovci, kanoista Fuksa si fotil novináře

Velikost textu:

Praha - Další necelé dvě desítky českých olympioniků odletěly speciálem do Ria de Janeiro. Na palubě měli převahu atleti, nejvýraznější postavou byl ale rychlostní kanoista Martin Fuksa, který patří hned při premiérové olympijské účasti mezi medailové kandidáty. "Jsem rád, že už letím. Zatím se hlavně těším a nemyslím na žádný závod. Sleduji fotky na sociálních sítích a líbí se mi. Už tam chci být a taky postovat," usmíval se na kbelském vojenském letišti Fuksa.

Kanoista Martin Fuksa s novináři před odletem do Ria na kbelském letišti
Kanoista Martin Fuksa s novináři před odletem do Ria na kbelském letišti

Nástupce dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora patří na sociálních sítích mezi nejaktivnější české sportovce. A názorně to hned dokázal. Rozhovor s novináři totiž začal tím, že si je sám vyfotil a fotografii sdílel pro své fanoušky.

Nervózní před odletem nebyl. "To teprve přijde se závody. Teď je to v pohodě a převládá chuť to tam vidět. Bude to moje první olympiáda, na závody zatím nemyslím," řekl úřadující mistr světa na neolympijské pětistovce, který bude v Riu startovat na tratích 1000 a 200 metrů.

 • Jiřina Ptáčníková si do Ria veze i tyče
  Jiřina Ptáčníková si do Ria veze i tyče autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK
 • Další olympionici odletěli 8. srpna z kbelského letiště do Ria
  Další olympionici odletěli 8. srpna z kbelského letiště do Ria autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK

Na palubě byli také tyčkařka Jiřina Ptáčníková, půlkař Jakub Holuša či překážkář Petr Svoboda. "Doufám, že pozdější odlet je výhoda, protože ti před námi vychytali ve vesnici všechny mouchy. Teď už se snad nemá co pokazit. Mám zprávy, že se mají teď všichni dobře," těšil se na olympiádu Svoboda, který se právě kvůli Riu vracel po těžkém zranění.

Překážkář Petr SvobodaPetr Svoboda: "Jestli byl závod, kvůli kterému jsem se chtěl vracet, tak je to Rio. Každá bolest, se kterou jsem se musel vypořádat, stála za to, abych dnes mohl nasednout do toho letadla."

Do Ria zamířila také oštěpařská skupina Jana Železného v čele s Jakubem Vadlejchem, který minulý týden hodil osobní rekord 87,20 metru. "Mohu tak odletět s pocitem, že jsem pro to nemohl udělat více. Těším se na to, že jak my kluci, tak i Bára Špotáková tam ukážeme naše umění a že se nám to povede," prohlásil Vadlejch.

Plná očekávání, co ji v Jižní Americe čeká, odletěla i chodkyně Anežka Drahotová, jedenadvacetiletá juniorská mistryně světa z roku 2014.

Chodkyně Anežka Drahotová před odletem do RiaAnežka Drahotová: "Hrozně se těším a jsem zvědavá na celkovou atmosféru, na vesnici. Z pohledu závodu jsem docela ráda, že se o mně tolik nemluví a nepíše. Mohu využít trochu momentu překvapení."

Do Ria zamířili i překážkářka Zuzana Hejnová a rychlostní kanoista Josef Dostál, kteří se ale rozhodli cestovat běžnou linkou. Stejně jako dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková, která poletí ve středu.

Z více než stočlenné české výpravy už je drtivá většina sportovců v dějišti Her. Vedle Špotákové se do Jižní Ameriky teprve chystají například i další členové bronzového čtyřkajaku z Her v Londýně Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.