ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Kostelecký nezvládl boj o bronz a v trapu skončil čtvrtý

Velikost textu:
aktualizováno 9. 8. 2016 02:41

Rio de Janeiro - David Kostelecký první českou medaili pro Česko nevybojoval. V trapu se po úspěšné kvalifikaci prostřílel do boje o bronz, v něm však podlehl Britu Edwardu Lingovi 9:13. Zlato získal až po výsledku 4:3 v rozstřelu Chorvat Josip Glasnovič, který porazil Itala Giovanniho Pelliela. Pro něj to je už třetí stříbrná olympijská medaile.

David Kostelecký
David Kostelecký

Jednačtyřicetiletý Kostelecký postoupil z dvoudenní kvalifikace na olympijské střelnici jako pátý. V šestičlenném semifinále pak trefil 13 z 15 terčů, zatímco úřadující vicemistr světa Ling o jeden méně a musel absolvovat dodatečný rozstřel o postup s Egypťanem Ahmedem Kamarem.

V duelu o bronz sice Ling minul první ránu, ale brzy si před českým reprezentantem vypracoval tříbodový náskok. Medaili si zajistil už předposledním výstřelem. Český střelec tak nezopakoval zlatý úspěch z Her v Pekingu.

Kostelecký špatně viděl terče

"Mrzí mě to, samozřejmě, ale musím to zase hodnotit tak, že jsem do finále šel s nejmenším nástřelem, takže jsem se posunul z šestého místa na čtvrté," řekl Kostelecký. "Kluci stříleli celý den lépe, takže to dopadlo, jak mělo. Zasloužili si to," prohlásil.

přehrát video
Kosteleckému v trapu těsně unikla medaile

Příčinou porážky v rozstřelu mohla být i skutečnost, že Kostelecký už přestával vidět a zpomalovaly se mu reakce očí. Nad střelnicí se totiž zatáhlo a český střelec vinou astigmatismu při pohledu do mraků neviděl terče. Už od roku 2004 kvůli tomu nosí speciální brýle.

"Kdyby bylo jasné počasí, bylo by to lepší. Tušil jsem, že je zle, když jsem tam jednu ránu poslal asi čtyři metry vedle, protože jsem to uviděl pozdě," vysvětlil. "Ale jsem rád, že to takhle dopadlo, pohřbil jsem kvůli tomu závodu sezonu," upozornil, že v závodě byl letos poprvé ve finále. "Kdybych doma žádnou olympijskou medaili neměl, bylo by to horší," řekl.

Šestačtyřicetiletý Pellielo získal v trapu už čtvrtou olympijskou medaili a potřetí skončil na druhém místě. Stříbro bral v Aténách 2004 a pak i v Pekingu za Kosteleckým. V Riu trefil v kvalifikaci 122 terčů a o dva body ji vyhrál, v semifinále minul jen jednou a finále ztratil až čtvrtou ránou v rozstřelu.

Výsledky trapu mužů

Finále: Glasnovič (Chorv.) - Pellielo (It.) 13:13, v rozstřelu 4:3,

o 3. místo: Ling (Brit.) - Kostelecký (ČR) 13:9,

další pořadí: 5. Kamar (Eg.), 6. Fabbrizi (It.), 7. Alipov (Rus.), 8. Almúdhaf (nezávislý).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.