ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Hrály jsme příšerně, uznala po prohře s Češkami Serena Williamsová

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Serena Williamsová připustila, že spolu se sestrou Venus odehrály v úvodním kole proti českému páru Barbora Strýcová, Lucie Šafářová příšerný zápas. Podle singlové světové jedničky proto nebylo divu, že obhájkyně zlata utrpěly velmi nečekanou porážku 3:6 a 4:6. "Hrály jsme příšerně, předvedly jsme asi jeden z našich nejhorších výkonů. A výsledek to jasně ukazuje," řekla po zápase rozladěná Serena.

Serena Williamsová při zápase čtyřhry, ve kterém se sestrou Venus bojovaly proti českému páru Šafářová, Strýcová
Serena Williamsová při zápase čtyřhry, ve kterém se sestrou Venus bojovaly proti českému páru Šafářová, Strýcová

"Byl to na první kolo opravdu těžký los, ale na ten jsme zvyklé, ten máme pokaždé. Ale prostě nám to nešlo. Nevím proč," pokrčila rameny mladší ze sesterského dua.

Přiznala, že se jí vůbec nedařilo na síti, kde ji především Šafářová často prohazovala. "Nehrála jsem tak, jak jsem potřebovala. Nepřebíhala jsem tak, jak bylo potřeba, neprohazovala jsem dobře. A o tom to bylo," řekla sebekriticky čtyřiatřicetiletá americká hvězda.

Královny olympijské čtyřhry chtěly v Riu navázat na předchozí tři deblová zlata ze Sydney, Pekingu a Londýna. Místo toho ale přišla jejich první společná porážka ve čtyřhře pod pěti kruhy.

přehrát video
Šafářová se Strýcovou: Bára kouzlila na síti, Lucka zase vzadu

"Neřekla bych, že je to zničující porážka. Měly jsme možnost soutěžit za naši zemi a snažily jsme se předvést to nejlepší, co umíme. Jsme venku, ale byla to zábava a budeme si tyhle momenty a zápasy navždy pamatovat. A myslím, že to je to nejdůležitější," řekla Serena Williamsová.

V Riu to byla patrně jejich poslední společná olympijská čtyřhra. Sereně bude při dalších hrách 38 let a Venus ještě o dva roky více. "Máme tolik olympijských deblových zlatých medailí, tolik grandslamových titulů... Bylo to neuvěřitelné," dodala Serena Williamsová, která na rozdíl od Venus ještě zůstala v singlovém pavouku a stále může doufat v obhajobu zlata ve dvouhře.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.