ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Dobré plavky vám přidají na stovce i tři vteřiny, říká Moravčíková

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Dvě plus. Tak by ohodnotila vlastní výkon plavkyně Martina Moravčíková ve svém prvním olympijském závodě v Riu. Na prsařské stovce sice vypadla už v rozplavbách, realisticky ale zvážila, že její síla je na delší trati.

Martina Moravčíková
Martina Moravčíková

Čas 1:08,50 byl pouhých 25 setin za jejím nejlepším výkonem na této trati. "Nezdědila jsem žádné sprinterské geny ani výbušnost, takže já jsem spokojená, byl to první start," uvedla Moravčíková. "Samozřejmě, že jsem chtěla mířit s časem o něco níž, ale moje hlavní disciplína teprve přijde."

Startovala už na olympiádě v Londýně a tak může srovnávat – největší rozdíly jsou podle ní v charakteru publika. "Brazilci jsou více náruživí, takže když plave Brazilec, tak to opravdu na té tribuně burácí. Nerespektují moc klid před startem, pro ty zahraniční závodníky to může být trochu těžší," dodala v rozhovoru pro olympijské studio ČT.

Pro prsařskou dvoustovku si dává jasný cíl – podívat se mezi semifinalisty. K tomu ale pravděpodobně potřebuje zaplavat český rekord. Sama přiznala, že po odpoledním rozhovoru zamíří ihned k tréninku.

přehrát video
Londýn a Rio? Tady lidé rozpoutají na tribuně peklo, říká Moravčíková
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.