ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Vedení keňské výpravy vyloučilo atletického funkcionáře kvůli dopingové kauze

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Z keňské olympijské výpravy byl o víkendu vykázán atletický funkcionář Michael Rotich kvůli obvinění z napomáhání k dopingu. Byl natočen skrytou kamerou, jak fiktivnímu zájemci nabízí, že za peníze může dodat sportovcům s předstihem informace o termínech dopingových kontrol. Takovou službu si ocenil na 10 tisíc liber.

Keňská olympijská výprava
Keňská olympijská výprava

Vedení keňského týmu proto poslalo Rotiche z Ria domů, kde proti němu bude zahájeno vyšetřování. "Jsou to velmi vážná obvinění, někdo s takovým charakterem nemůže působit v našem týmu. Toto se nedá zamést pod koberec," uvedl mluvčí keňského atletického svazu Evans Bosire.

Několik měsíců stará nahrávka pochází z dílny německé televizní stanice ARD a britského listu Sunday Times, které se dopingové problematice systematicky věnují a byly i na začátku aféry v ruské atletice.

S případem keňského manažera přišly jen nedlouho poté, co Mezinárodní antidopingová agentura WADA vyřadila Keňu ze seznamu zemí s nevyhovujícím systémem boje proti dopingu.

K tomu došlo minulý týden poté, co WADA shledala, že parlamentem schválená podoba nového zákona odpovídá požadovaným kritériím.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.