ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

V semifinále to tam pošlu a nebudu na nic čekat, plánuje kanoista Gebas

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2016 02:00

Rio de Janeiro - Projel cílem, dal si ruku na srdce a utřel pot z čela. Kanoistovi Vítězslavu Gebasovi právě spadl kvalifikační kámen ze srdce. Do olympijského semifinále postoupil až díky druhé jízdě a z posledního místa. "Uklidňoval jsem se, že to dám," prozradil Gebas, co si říkal před nejspíš klíčovou jízdou v kariéře.

Vítězslav Gebas
Vítězslav Gebas

Na první olympiádu si musel počkat až do dvaatřiceti let. Když úvodní jízdu pokazil, pořádně v něm hrklo. Životní šanci proto nechtěl propásnout. "Věděl jsem, že jedu o všechno, ale nepřipouštěl jsem si to. Buď to vyjde, nebo jedu domů," říkal si Gebas. "Příští olympiádu bez nervů, ok?" rýpl si do něj hned kouč Jiří Rohan.

Problémem byla kombinace branek 15 a 16. Pro singlíře těžký průjezd napřímo. Navíc tam pulzovala voda a měnil se válec. V první jízdě se tam Gebas musel do branky vracet a také ve druhé měl problém. "Měl jsem to tam namyšlené úplně jinak. Jenže když jsem měl začít točit, byl jsem úplně na jiném místě," prohlásil. Musel tak obě branky projet pozadu, ve vodácké hantýrce "erkem".

přehrát video
Kanoista Gebas po kvalifikaci: Po prvním kole jsem byl úplně out

Nervózní nebyl, cítil se dobře. "Ten kanál je hodně těžký a jsou místa, kde se to hodně mění. Včera změnili vodu a válce se otvíraly," popisoval kanoista. Nakonec postoupil z posledního místa a v cíli se mu ulevilo: "Otočil jsem se a řekl jsem si: 'Dobrý'. Věděl jsem, že už mě nikdo nemůže sesunout."

Pocity předtím ale měl strašné. "Nepřál bych to ani největšímu nepříteli. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem z toho udělal takové drama," řekl s úsměvem. V semifinále proto pojede hned jako první. "Nakonec je to dobře, že to tam pošlu a nebudu na nic čekat," dodal Gebas.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.