ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Zraněná Van Vleutenová je už ve stabilizovaném stavu. Možná ji brzy propustí

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2016 15:35

Rio de Janeiro – Nizozemská cyklistka Annemiek Van Vleutenová je po svém strašidelně vypadajícím pádu ve stabilizovaném stavu. Nizozemka spadla dvanáct kilometrů před cílem silničního závodu, když nevybrala jednu ze zatáček ve sjezdu z Vista Chinesa. Van Vleutenová je v péči lékařů na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Riu, utrpěla těžký otřes mozku a má tři praskliny obratle. Nicméně doufá, že by mohla být ještě dnes propuštěna do domácího ošetřování.

Annemiek Van Vleutenová
Annemiek Van Vleutenová

Van Vleutenová vedla celý závod před Američankou Marou Abbottovou, když nevybrala  – podobně jako o den dříve Vincenzo Nibali či Sergio Henao – jednu ze zatáček a šla nebezpečně k zemi. Van Vleutenová trefila obrubník a zůstávala bezvládně ležet.

Už během převozu do nemocnice byla podle zpráv z nizozemského tábora při vědomí a schopná smysluplně komunikovat. Jak informovali trenéři a lidé z jejího týmu, kteří zůstávají v nemocnici s ní, v tomto stavu byla i poté v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

"Stále v nemocnici. Čekám na testy a doufám, že se můžu dostat ven ještě dnes," napsala Vleutenová na Twitteru. "Ze všeho nejvíc jsem hrozně moc zklamaná, protože jsem jela nejlepší závod kariéry," litovala Van Vleutenová, že nedotáhla k úspěšnému konci útok na medaili.

Shodou nešťastných náhod přesně před rokem přitom skončila Nizozemka v nemocnici rovněž, když ji při tréninku v Itálii srazilo auto. Také tehdy utrpěla držitelka bronzu z časovky na loňských Evropských hrách vážnější zranění v podobě tří zlomených žeber, fraktury klíční kosti a potíží s plící.

přehrát video
Těžký pád Annemiek Van Vleutenové v silničním závodě žen
Zdroj: ČT sport, Cycling News

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.