ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kvitová: Měla jsem husí kůži. Připomínalo mi to Fed Cup

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Někteří tenisté včetně Tomáše Berdycha se z olympijského turnaje omluvili, Petra Kvitová si však hraní pod pěti kruhy užívá, což se potvrdilo i v úvodním duelu. V něm smetla Maďarku Timeu Babosovou a po střetnutí přiznala, že díky podpoře ostatních českých sportovců měla z atmosféry husí kůži. Přirovnala ji dokonce k té z Fed Cupu.

Petra Kvitová na OH v Riu de Janeiro
Petra Kvitová na OH v Riu de Janeiro

Předzápasová nálada připomínala Kvitové fedcupové boje. V českém domě v olympijské vesnici slýchala povzbuzení a věděla, že hodně ostatních sportovců jí přijde fandit, a proto necítila před 1. kolem nervozitu jako třeba na grandslamech.

"Bylo to trošku jiné. Měla jsem husí kůži, že jde o olympiádu," řekla Kvitová. "Připomínalo mi to trochu Fed Cup. Nehrála jsem jen za sebe, ale za svoji zemi. Pár lidí se přišlo podívat. Byla jsem více nabuzená a hra tomu odpovídala."

Kvitová neprožívá ideální sezonu. Dobře se na dvorci cítila jen ve Stuttgartu, kde postoupila do semifinále, a nedávno v Montrealu. A nyní má dobrý pocit i ze svého úvodního vystoupení na olympiádě. "Tohle představení bylo trošku nad letošní realitou, ale doufám, že bude pokračovat. Všechno je v pohodě," uvedla.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Petra Kvitová - Timea Babosová

Suverénně zvládnutý první zápas proti finalistce z Florianópolisu z minulého týdne dodal Kvitové sebevědomí. "Určitě mě to uklidní. Postupně přijdou těžší soupeřky a moje hra by se teoreticky mohla zvednout a doufám, že se tak stane," řekla.

Druhé kolo mohla hrát s kamarádkou Hradeckou, s kterou bydlí v olympijské vesnici. Přála si to více než bývalou jedničku Wozniackou, kterou trénuje její bývalý dlouholetý kouč David Kotyza. "S Luckou by to bylo hodně zajímavé, ale na kurtu bychom chtěly obě vyhrát," řekla šestadvacetiletá Kvitová.

Kvitová pomohla Hradecké včasným vzbuzením

Kvitová tak trošku pomohla Hradecké k účasti v olympijské dvouhře. Hradecká byla na pátečním zahájení a ráno si chtěla přispat. "Péťa mě v 10:10 vzbudila, že musím být v jedenáct na kurtech, jelikož jsem první náhradnice. Nejdřív jsem nevěděla, o čem to vůbec mluví, tak jsem říkala že si dám studenou sprchu," řekla Hradecká.

Rychle spěchala na kurty a celý den čekala, jestli nebude hrát i dvouhru. Ve tři odpoledne už měla jistotu, že nastoupí v neděli proti Wozniacké. "První reakce byla super, že si zahraju singla, když už tady jsem," byla Hradecká nadšená.

Od Kvitové pak dostala na Wozniackou pár rad. "Kdybych to dodržovala, tak by to fungovalo, ale ten kurt byl strašně malej," řekla Hradecká, která celý týden trénovala na čtyřhru, o něco užší dvorec pro dvouhru proto míjela o něco častěji.

Jelikož Kvitová ani Hradecká nehledí na rozlosování, tak nevěděly, že mohly hrát 2. kolo spolu. "To jsem se dozvěděla až teď po zápasu," řekla Hradecká. Asi by to ale pro ni nebyla větší motivace, kdyby to věděla. "To asi ne," doplnila.

Hradecká odehrála první zápas po nedávném zranění břišních svalů. Mohla podávat bez omezení. "Břicho je dobrý. Jsem ráda, že to vydrželo, přece jenom jsem nehrála dva sety tréninkové. Je dobrý, že to drží pohromadě," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.