ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Van Avermaet: Opravdu moc pěkný okamžik, mnohokrát jsem mu byl blízko

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Greg van Avermaet se v Riu stal nástupcem Alexandera Vinokurova na olympijském trůnu. Je to zasloužené – nenáviděného závodníka střídá ten, kterému mnohokrát velký úspěch těsně utekl. Poté, co si před měsícem oblékl žlutý dres na Tour de France, slaví belgický jezdec další velký úspěch.

Greg van Avermaet se zlatou olympijskou medailí
Greg van Avermaet se zlatou olympijskou medailí

"Tohle je opravdu moc pěkný okamžik. Získat zlato je ten nejlepší pocit. Už jsem byl poměrně mnohokrát blízko (velkému úspěchu), ale nevyhrál jsem. Ale tohle vítězství mi to všechno vynahrazuje," radoval se Van Avermaet.

Jeho úspěch ve vyčerpávajícím klání na téměř 238 kilometrů dlouhé trati nijak nesnižuje ani to, jak se do boje o zlato nakonec dostal. "Bláznivý závod", jak označil zápolení poblíž Atlantského oceánu druhý v pořadí Jakob Fuglsang z Dánska, se totiž z velké části rozhodl v závěrečném sjezdu, kdy ve velké rychlosti spadli Kolumbijec Sergio Henao a především italský "Žralok z Messiny" Vincenzo Nibali.

přehrát video
Silniční závod cyklistů vyhrál Van Avermaet

"Bylo tam docela hodně pádů a já se začínal porozhlížet okolo. Když jsem pak viděl pád Nibaliho, byl jsem zmatený z toho, kolik by mohlo být ještě dalších jezdců na silnici před námi. Spolupracovali jsme s Fuglsangem a uviděli Majku. Věděli jsme, že to je možné," komentoval Van Avermaet okamžiky, kdy ztráceli na Poláka 20 až 25 sekund.

"A v závěru to šlo potom perfektně – měl jsem takové nohy, jak jsem jen potřeboval. Bylo to hektické, ale všechno šlo dobře. Každý říkal po celý týden, že může vyhrát kdokoliv. Jsem za zlato moc šťastný," prohlásil jednatřicetiletý rodák z Lokerenu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.