ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Petřikov: V judu zaparkujete proti světovým borcům autobus těžko

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Judista Pavel Petřikov má za sebou vystoupení na olympijském turnaji ve váze do 60 kg. Vypadl v osmifinále, kdy nestačil na Japonce a nasazenou čtyřku Naohisu Takatóa. Petřikov tak obsadil dělené deváté místo. "V judu jde autobus parkovat proti světovým borcům těžko," uvedl. Už před Hrami řekl, že Rio pro něj bude nejspíše poslední olympiádou. 

přehrát video
Judista Petřikov: 9. místo na Hrách mě mrzí

Třicetiletý Petřikov je po osmifinálové prohře zklamaný. "Když se řekne 9. místo, asi to nezní úplně špatně, ale musím říct, že mě to mrzí. Hlavně ten průběh, jak k tomu došlo. Byla to spíš smůla. Já chtěl jít do chvatu a on v tu chvíli zaútočil, vyhmátl můj pohyb, navíc to bylo zkraje zápasu, takže velká škoda pro mě," řekl rodák z Hradce Králové, který si přál být alespoň do sedmého místa.

V 1. kole měl volný los a ve 2. kole suverénně porazil Gavina Mogopu z Botswany. "Je pravda, že o losu je to hodně a moc dobře nám to nenalosovali. Dělá to počítač, ale my vždy předtím chlapům říkáme, aby nám to dobře nalosovali," řekl s úsměvem muž, který si účast na olympiádě vybojoval na mistrovství Evropy v Kazani díky taktéž dělenému 9. místu.

České judo má v Riu ještě dva zástupce. V pondělí se ve váze do 73 kilogramů představí Jaromír Ježek a ve čtvrtek bude v kategorii do 100 kilogramů útočit na medaili Lukáš Krpálek.

"Ježek má v případném druhém kole obhájce zlata z Londýna. Lukáš Krpálek bude mít v prvním kole Portugalce, kterého dvakrát nemusí, takže lehcí soupeři to nejsou. Já tam měl mistra světa z roku 2013, který prohrál po dvou letech teprve před měsícem a půl na Turnaji mistrů," řekl v souvislosti s Takatóem.

Pavel Petřikov
Pavel Petřikov

"Nevím, nakolik na to byl připravený, nebo do toho hrála náhoda, ale asi obojí. Ten chvat trefil naslepo. Kdybych skočil na kolena, dostanu trest a nedopadne to takhle. V tom mžiku stačí půl vteřinky," uvedl Petřikov.

Přitom věřil, že zápas by mu mohl vyjít. "Myslel jsem si, že můžu být dobrej. Kdybych bral začátek, mohl jsem ho nachytat, ale bohužel mě k tomu nepustil," dodal judista, který se v květnu kvůli zdravotním problémům omluvil z turnaje Masters v mexické Guadalajaře, aby neohrozil svůj start právě na olympijských hrách.

Petřikov se pod pěti kruhy představil podruhé, byl už na Hrách v Pekingu. "Do Londýna jsem se neprobojoval a nebyla legrace dostat se zpátky nahoru. Musel jsem udělat hodně změn, spolupracuji i se sportovním psychologem," uvedl.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.