ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Upletla jsem si na sebe bič. Jsem strašně zklamaná, řekla Závadová

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Věřila, že v polohovém závodu na 400 metrů má na finále. Premiéra pod pěti kruhy však Barboře Závadové nevyšla. Třiadvacetiletá reprezentantka zaostala o tři vteřiny za svým osobním maximem a mezi osm nejlepších neprošla, což pro ni bylo obrovské zklamání. Jako hlavní důvody neúspěchu vidí psychiku a rychlý začátek.

Barbora Závadová
Barbora Závadová

"Mrzí mě to, co vám budu povídat. A přitom finále nebylo tak vysoko, jak jsem si myslela," řekla bronzová medailistka z mistrovství Evropy v roce 2012. "Mám čtyři roky na to se poučit, ale teď jsem strašně smutná a mám tady knedlík v krku."

Krátce po závodu se snažila cestou od bazénu, od kterého ještě doléhalo hlasité fandění brazilských fanoušků, přijít na to, proč v koncovce neměla síly. "Nevím, jestli tady udělala hodně i psychika, že to je přece jen olympiáda. Nejvíce si člověk sám na sebe uplete ten bič, to byla asi moje chyba teď," uvažovala.

Při prvním pohledu na mezičasy měla dojem, že závod začala rychle. "Takticky myslím, že jsem to měla zvládnuté celkem dobře, ale asi jsem to rozjela na tak dobrý čas, na který ještě nemám. Nebo já fakt nevím," rozhodila ruce.

Rozplavby měli plavci v Riu netradičně až odpoledne, zatímco běžně bývají v dopoledních hodinách. A Závadová to před startem pocítila. "Vstávala jsem tak nějak relativně normálně, asi v osm, devět hodin, ale pak jsem čekala pět hodin na start. To bylo pro mě psychicky nejnáročnější," řekla ostravská rodačka.

Snažila se v olympijské vesnici všelijak zabavit. Vybarvovala omalovánky proti stresu. "Ale moc nepomohly, akorát se mi třepala ruka, takže jsem přetahovala a byla ještě víc naštvaná," řekla Závadová. "Prohlížela jsem si nějaké videa na internetu, pak jsem už jela na bazén, protože to čekání bylo nekonečné."

Její první start na olympiádě byl hned ten hlavní, zatímco kratší polohovka na 200 metrů je v pondělí. "Samozřejmě bych brala, kdybych měla dvoustovku jako první a čtyřstovku až poté, ale tak je to dané a nic s tím nenadělám," řekla.

Může se stát, že krátkou polohovku zvládne lépe. Minimálně může plavat bez nervů. "Je tam dvojnásobná šance postoupit do semifinále, ale zase jsou tam nějaké nové holky, které plavou jenom 200. A třeba se tam projeví, že jsem unavenější a že ta vytrvalost teď chybí. Uvidíme," řekla Závadová.

přehrát video
Závadová: Na konci mi strašně došly síly
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.