ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Strýcová bojovala jak se soupeřkou, tak se sběrači míčků

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2016 23:15

Rio de Janeiro – Netradiční scény prožívala tenistka Barbora Strýcová v prvním kole olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Kromě belgické sokyně Wickmayerové místy soupeřila také s podavači míčků. Sběrači a pořadatelé často pořádně nevěděli, co v daných herních situacích dělat, až vznikaly komické situace.

Spokojená Barbora Strýcová
Spokojená Barbora Strýcová

"Bylo to zvláštní, všechno kolem nebylo na sto procent připravené. Je to škoda, protože olympiáda je jednou za čtyři roky a mělo by to být tip ťop," řekla jednadvacátá hráčka světa Strýcová po svém prvním vyhraném utkání na olympijských hrách.

V duelu s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, kterou zdolala 7:6 a 6:1, se třeba stalo, že sběračka u sítě posílala míč k zadní lajně v době, kdy si hráčky už nadhazovaly na druhý servis. "Byla jsem trošku v šoku. Sběrači nevěděli kdy, co a jak posílat, takže jim to musel hlavní rozhodčí vysvětlit," řekla Strýcová.

Zmatených sběračů jí bylo místy až líto. "Chudinky někdy nevěděly, co se tam děje, ale jak jsme hrály déle a déle, tak to bylo dobrý," uvedla plzeňská rodačka. V prvním setu se dokonce stalo, že jedna parta sběračů odešla střídat, ale druhá se zapomněla a přišla později. Tenistky tak na sběrače čekaly.

přehrát video
Strýcová jako první česká tenistka postoupila do druhého kola

"Obě jsme s Yaninou byly paf. Co se děje? Kde jsou? Šli na svačinu? Tři minuty jsme čekali, než dostaneme balony. Tak to bylo zvláštní. To se mi ještě nikdy nestalo," řekla Strýcová. Zpočátku se nezvyklým chováním sběračů a hlukem v hledišti nechala rozhodit.

Možná ještě víc to ale vadilo soupeřce, která hraje strojový tenis. "Jak jsme různě čekaly, tak to prospělo spíš mně," přikývla Strýcová a šéf českých tenistů v Riu Petr Pála souhlasil. "Bylo to k její pomoci, ale je to také nepříjemné," řekl fedcupový kapitán.

Nezvyklý start utkání měli i deblisté Radek Štěpánek a Lukáš Rosol. Když přišli na kurt před zápasem se Španěly Robertem Bautistou a Davidem Ferrerem, rozhodčí se jim omlouval, že chybí ručníky. "Šel to řešit a přišel za dvě minuty s tím, že se omlouvá, že nemá náhradní míče, že máme jen ty na rozehrávku a že snad v jejím průběhu druhé míče dorazí," řekl sedmatřicetiletý Štěpánek.

I dvojnásobného daviscupového vítěze překvapilo, že na olympiádě není vše připraveno, jak by mělo. "Jasně, mělo by to fungovat. V Brazílii se hrají normální turnaje, takže tady vědí, jak to obyčejně funguje, ale olympiáda je výjimečný turnaj se vším všudy," řekl Štěpánek. S Rosolem zápas proti španělskému páru prohráli 1:6 a 4:6. "Všechno nakonec dorazilo, takže to zápas neovlivnilo," řekl.

Podle Rosola odpovídá organizace turnaji nižší kategorie. "Nevím, jestli se to dá s akcí ATP úplně srovnávat, spíš s lepším challengerem," uvedl. "Je vidět, že všechno honí na poslední chvíli. V Pekingu fungovalo všechno na minutu, v Londýně také fantastický, ale tady to je taková exotika," dodal Štěpánek.

Ani Lucii Šafářové se nevyhnuly problémy se sběrači. Někteří byli nejistí a nedokázali na první pokus chytit míček. Navíc v horkém dni praskl ručník s ledem, kterým se hráčky ochlazují o pauzách mezi gamy. "Trvalo, než ho přinesli. A nefungovala páska na síti, ale snad to dají do kupy. Není jednoduché připravit všechno na tak velký turnaj, musíme být trochu tolerantní," řekla Šafářová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.