ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

České olympioniky vyhnala z pokojů havárie vody

Velikost textu:
aktualizováno 5. 8. 2016 10:56

Rio de Janeiro – Čeští sportovci museli ve čtvrtek večer kvůli havárii vody zhruba na patnáct minut opustit ubytování v olympijské vesnici. Voda tekoucí z vrchních pater se valila po schodištích a výtahovými šachtami v jedné části domu, zaplavila chodby mezi apartmány, ale do pokojů se nedostala.

Po stěnách schodiště tekla voda
Po stěnách schodiště tekla voda

"Dlouho jsme problémy brali s optimismem, jenže už je jich přece jen dost. Nebyla to žádná malá závada, ale pořádná havárie," řekl šéf české mise Martin Doktor. "Naštěstí vše dopadlo prozatím dobře a nikdo se nemusí nikam stěhovat."

Preventivně Češi přestěhovali sklad ve sklepě. "Aby materiál nezůstal na zemi, i když to v tuhle chvíli nevypadá, že by do něj měla natéct voda," popsal Doktor.

Po osmé hodině večer se domem číslo patnáct začal rozléhat zvuk souvislého deště, později se rozhoukaly evakuační sirény, které obyvatele vyhnaly ven zhruba na čtvrthodinu. Velká část českých sportovců se tou dobou ještě vracela ze slavnostního otevření Českého domu. Nikdo z olympioniků po návratu nenašel vyplavený pokoj, i když po schodištích voda stékala ještě dlouho.

"V domě praskla stoupačka a poměrně velké množství vody zaplavilo chodbu a valilo se z desátého patra do přízemí. Organizátoři ale velmi rychle zareagovali," dodal generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík. 

"Pořád si myslím, že vesnice je jedna z nejlepších v historii olympijských her. To, že má v domech kosmetické nedodělky, se stává a při podobných akcích jsme na to naráželi i dříve," podotýká Graclík.

přehrát video
Graclík z ČOV: Vesnice je jedna z nejlepších v historii

Doktor: Schodiště uklidit potřebovalo, ale takhle ne

Členové výpravy většinou brali situaci s humorem. "Chtěl jsem, aby uklidili schodiště, ale ne tímhle způsobem," glosoval situaci Doktor a vážně dodal: "Situaci jsme hned řešili se zástupci Mezinárodního olympijského výboru a organizátorů her. Uvidíme, jak se vše vyvine v dalších dnech."

S úsměvem vzal havárii i vodní slalomář Jiří Prskavec, který přišel kvůli závadě na kanálu v Parku Deodoro o čtvrteční trénink. "V kanálu není voda žádná a v domě přece jenom trochu moc," poznamenal na Twitteru. S nadsázkou přijali čeští sportovci i likvidaci následků potopy. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.