ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Českým judistům los nepřál, na tatami to budou mít těžké

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Na nejúspěšnějšího českého judistu současnosti Lukáše Krpálka číhá už ve čtvrtfinále olympijského turnaje kategorie do 100 kilogramů úřadující mistr světa Rjúnosuke Haga. Jaromír Ježek zase může ve 2. kole váhy do 73 kilogramů vyzvat obhájce zlaté medaile Lašu Šavdatuašviliho a los nepřál ani Pavlu Petřikovovi, který v osmifinále může narazit na mistra světa z roku 2013 Japonce Naohisu Takata.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek

Snad vlajku nezlomí v půli, utahoval si při odletu z Krpálka Koukal

Vlajkonoš české výpravy Krpálek do dějiště olympijských her odletěl ve čtvrtek spolu s dalšími dvěma desítkami českých sportovců. Nechyběl mezi nimi ani badmintonista Petr Koukal, který nesl českou vlajku na Hrách v Londýně před čtyřmi lety.

"Jsme dobří kamarádi, i když teď, když jsme se zdravili, tak mi málem zlomil ruku, jak je trochu silnější. Takže doufám, že vlajku nezlomí v půli jako sirku," žertoval Koukal na Krpálkův účet při odletu do Ria. "Myslím si, že je to skvělý ambasador, a určitě ji ponese nejvýše, jak je to jen možné," dodal.

přehrát video
Nepříznivý los pro judistu Krpálka

Čeští judisté narazí na samé silné soupeře

Krpálek byl jako jediný z českých reprezentantů mezi nasazenou osmičkou své váhové kategorie. Jak už ale před odletem do Brazílie tušil, moc mu to nepomohlo. Vstoupí sice až do 2. kola soubojem s vítězem duelu mezi Afgháncem Tawfiqem Mohammadem Bachšim a Portugalcem Jorgem Fonsecou, ale pak už ho čekají jen velmi náročné výzvy.

 • Judista Jaromír Ježek
  Judista Jaromír Ježek autor: Šimánek Vít, zdroj: ČTK
 • Judista Pavel Petříkov
  Judista Pavel Petříkov autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK

V osmifinále může s velkou pravděpodobností očekávat duel s mistrem světa z roku 2009 Maximem Rakovem, kterého však Krpálek v posledních dvou zápasech porazil, a pro případné čtvrtfinále je favoritem loňský mistr světa Haga. Na semifinále se pak rýsují další Krpálkovi neoblíbení soupeři Henk Grol, Cyrille Maret či Toma Nikiforov.

Ještě těžší los má Ježek. Začne s mladým Kubáncem Magdielem Estradou a pak už bude muset zdolat Šavdatuašviliho, který vyhrál Hry v Londýně i následné mistrovství Evropy. Ježek s ním prohrál i svůj poslední zápas ve finále květnové Grand Prix v Almaty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.