ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Strýcová: Areál není zrovna parádní, ale vše se rychle zlepšuje

Velikost textu:

Podruhé v životě a po osmi letech je tenistka Barbora Strýcová na olympijských hrách. Tenisový areál v Riu de Janeiro sice nepatří k výstavním, ale atmosféru Her si společně s Lucií Šafářovou, se kterou se představí také ve čtyřhře, užívají a poznávají ostatní sportovce. Úroveň zázemí je tak pro obě spíše nepříjemným překvapením.

Barbora Strýcová
Barbora Strýcová

"Je to skok dolů, ale vyrovnává to atmosféra," řekla loňská finalistka Roland Garros Šafářová a doplnila: "Nejsem rozmazlená. Zažívám jiný standard, jsou to trochu spartánské podmínky, ale chci jednou vyrazit kempovat, tak mám zdejší pobyt jako průpravu." Šafářová už může porovnávat, jelikož absolvovala olympiády v Pekingu 2008 i před čtyřmi lety v Londýně. "A Rio je zatím nejhorší," řekla brněnská hráčka bez obalu. 

Kurty jako takové jsou na hru podle Strýcové příjemné, ale okolí a zázemí je strohé. "Nic nedrhlo, ale není to jako na turnaji. Jenom tady odehrajeme a hned se přesuneme do vesnice, protože tady zatím není ani jídlo. Ale oni to do soboty (prvního hracího dne) tady ještě vyšperkují. Začíná to být lepší každým dnem," řekla Strýcová. "Není to zrovna parádní areál, ale turnaj se tady dá odehrát," uvedla Šafářová.

přehrát video
Trénink českých tenistů v Riu

V olympijské vesnici se obě nezavírají do vlastního světa, ale tráví hodně času s ostatními českými sportovci. "Chci taky poznávat nové lidí, a ne jenom sedět na pokoji," řekla Strýcová a stejně jako Šafářová se zapojila do různých her. "Hrály jsme třeba double a pak v týmech nějaký olympijský kvíz," prozradila Šafářová. 

Strýcová ráda chodí do fitness a okukuje, jak se připravují reprezentanti z jiných sportů. "Dělají různé cviky, které jsem v životě neviděla. Viděla jsem jednoho řeckořímského zápasníka a co ten tam předváděl, to jsem si ho musela natočit. Mají rychlost a jakou mají v sobě frekvenci, to je zajímavé vidět," řekla Strýcová. Hvězdné sportovce Strýcová už možná potkala, ale nikoho nepoznala. "Ale každý sportovec ve vesnici je svým způsobem slavný," doplnila tenistka.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.