ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Zvláštnost her v Riu – vše na poslední chvíli, říká Robert Záruba

Velikost textu:
aktualizováno 4. 8. 2016 21:37

Stejně jako Brazilci tvrdili, že metro bude zprovozněno na poslední chvíli, a splnili to, stihnou rovněž i zbývající podstatné nedodělky. Věří tomu šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba, který se už v dějišti olympijských her připravuje na řadu sportovních přenosů.

přehrát video
Robert Záruba z Ria: Při zahájení to snad všechno klapne

"Každé olympijské hry mají své zvláštnosti a k těm letošním tady v Riu patří taková ta součást brazilské povahy dodělat věci, ale moc si nelámat hlavu s tím, zda to bude v termínu, nebo těsně po něm," shrnul Robert Záruba dojmy z dějiště olympiády den před slavnostním zahájením.

Zřejmě největší zádrhel představují podle něj dlouhé vzdálenosti mezi jednotlivými sportovišti a například i mezi sportovišti a olympijskou vesnicí. Také to organizátoři dohánějí na poslední chvíli. "Ještě celá řada spojů tady nefunguje nejen pro sportovce, ale i pro novináře. Čekali jsme tady na jeden spoj přes pět intervalů, které minuly, aniž by nějaký autobus přijel," popisuje situaci v dopravě pro aktéry olympijských her šéfkomentátor ČT sport. Věří ale, že v den zahájení Her začne vše fungovat, jak má.

Robert Záruba o strachu z viru zika:

"Můj osobní dojem je, že aféra s virem zika je hodně nadsazená, že o to tady až tak úplně nejde. Komáři tady samozřejmě jsou, ale nejde o žádný nálety, jako spíš takové individuální výpady."

Celá řada věcí podle jeho slov pomalu naskakuje. Stejně jako třeba Brazilci slibovali zprovoznění metra, což se jim nakonec jen několik dní před slavnostním zahájením také podařilo. "Je to takové metro na povrchu. Jde vlastně o autobusy, které mají svůj vlastní pruh," upřesňuje z Ria Robert Záruba s tím, že celá řada věcí se stále dodělává. I přesto připouští možnost, že něco z organizačních věcí neklapne úplně přesně.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.