ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Veslaři budou pod sochou Ježíše bojovat s vlnami

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Z jezera Rodriga de Freitase by čeští veslaři mohli vylovit hned několik cenných kovů. Jejich získání jim však budou komplikovat velké vlny, které se na otevřené vodní ploše tvoří a neutiší je ani socha Ježíše, tyčící se na přilehlé hoře. Pro veslaře v čele s Ondřejem Synkem i Mirkou Topinkovou a následně kanoisty však budou podmínky stejné.

přehrát video
Synek: Vítr se mění, každý den fouká jinak

Přírodní jezero v otevřeném terénu má své nevýhody. "Hlavně vítr nám to komplikuje. Jsou velké vlny a vítr se pořád mění. Každý den to fouká úplně jinak," říká Ondřej Synek, který je na svých čtvrtých olympijských hrách. Kromě vln ale musí český medailista bojovat i se svým tělem. "Udělal se mi na puse opar. Asi to bude z nervozity, která pomalu přichází," bere však nešvar s humorem.

Čeští veslaři se v prvních rozjížďkách představí už v sobotu. Nad nimi bude čnít socha Ježíše, asi neznámější dominanta Ria de Janeiro. Veslaři jedoucí v protisměru jízdy se na něj mohou dívat celou dobu. "Ten Ježíš je moc hezký, ale jinak jsou v okolí spíš věžáky," řekla Mirka Topinková.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.