ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Přivítání české výpravy oslovilo Kosteleckého i Štěpánka

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Česká hymna, vyvěšení vlajky, tradiční brazilské tance. Symbolické přivítání české výpravy se neslo ve velkém stylu a pohltilo všechny sportovce, kteří již jsou v Brazílii přítomni. Skvělou atmosféru si pochvalovali střelec David Kostelecký, tenista Radek Štěpánek i šéf české olympijské výpravy Martin Doktor.

přehrát video
Kostelecký: Uvítání v olympijské vesnici na mě dýchlo. Bylo to velké

"Myslím, že všichni sportovci si to užili. Věřím, že tato vesnice pro ně bude šťastná," hodnotil přivítání české delegace Martin Doktor, který má bohaté zkušenosti z předešlých olympijských vesnic a může porovnávat kvalitu i atmosféru.

První oficialita před započetím sportovního svátku oslovila všechny, včetně nejzasloužilejšího českého olympionika, kterým je David Kostelecký. "Dýchlo to na mě, protože je velké přivítání. Blíží se to pomalu a už jsme rádi, že bude začátek, který bude zároveň uzavřením čtyřletého cyklu," zhodnotil český střelec.

Zatímco vítěz z Pekingu pobývá v Riu už týden, pro některé byla přichystaná akce skutečným přivítáním. To byl případ například Radka Štěpánka, který dorazil pouze pár hodin před začátkem ceremoniálu. "Samozřejmě mě to obejmulo už ve vesnici po příjezdu, když jsem na sebe hodil oficiální soupravu a dostal husí kůži. Teď si opravdu začínám uvědomovat, že už to začíná," řekl český tenista.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.