ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Wiggins: Beru jen zlato, cokoliv jiného by bylo zklamání

Velikost textu:

Rio de Janeiro - "Cokoliv méně než zlato bude obrovským zklamáním," nezastírá velké olympijské ambice britský cyklista Bradley Wiggins, který chce z Ria odvézt nejcennější kov v týmové stíhačce. Jen zlato podle něj jako jediné vyváží jeho rozhodnutí o návratu ze silnice k dráhařským kořenům, které šestatřicetiletý vítěz slavné Tour de France z roku 2012 učinil s vidinou dalšího úspěchu pod pěti kruhy. 

Bradley Wiggins a Mark Cavendish
Bradley Wiggins a Mark Cavendish

"K tomu, abychom prohráli, by se muselo stát něco doopravdy hodně špatného. Ale i kdybychom měli nehodu, nebo někdo z nás nemohl jet kvůli nemoci, byla by naše prohra zklamáním," dodal Wiggins.

Populární "Wiggo" bude v Riu členem favorizované britské sestavy pro týmovou stíhačku, v níž jsou ještě Ed Clancy, Paul Manning a Geraint Thomas. Zisk jakéhokoliv cenného kovu na jeho páté olympiádě od debutu v Sydney 2000 by pro něho znamenal osmou olympijskou medaili. Stal by se tak nejúspěšnějším britským olympionikem všech dob.

Rodák z belgického Gentu Wiggins má dosud na kontě čtyři zlata, stříbro a dva bronzy z dráhy a silnice. Rovněž sedm cenných kovů si na krk pověsil i další britský dráhař Chris Hoy, jenž byl ale šestkrát zlatý a jednou stříbrný. "Je zkušený, umí být klidný a má motor a koňskou sílu, když v závěru závodu o něco jde," ocenil Hoy, který v Riu bude také, ale už pouze jako komentátor pro společnost BBC.

Přestože plánuje po této sezoně končit, v posledních týdnech si zaspekuloval i na téma možné účasti na olympiádě v Tokiu 2020. "Podle toho, jak se cítím, bych mohl pokračovat až tam. Nepřipouštím si, že v Riu už půjde o mou pátou olympiádu. Těch 16 let je dlouhá doba, ale přitom je to jako včera, když jsem se připravoval na Sydney. Teď po 16 letech přichází má poslední olympiáda," ujistil Wiggins, že opravdu letos skončí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.