ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Místo bruslí badmintonová raketa? Podle Vernera jasná volba

Velikost textu:

V pátek odstartuje dění v olympijském parku Rio-Lipno. Návštěvníci si zde budou moct vyzkoušet 47 sportů, včetně badmintonu. Právě ten nyní propaguje Tomáš Verner, bývalý úspěšný český krasobruslař. Jeho cesta od bruslí k badmintonové raketě byla podle něj jasnou volbou.

přehrát video
Chtěl jsem se zahřát, vysvětluje Verner přestup k badmintonu

"Krasobruslení a badminton jdou výborně dohromady. Ukončil jsem kariéru v Soči a nebylo co dělat," vysvětluje Verner svůj sportovní "přestup". Jak sám říká, po letech strávených v chladu zimních stadionů hledal sport, při kterém mu bude konečně teplo. "A největší teplo je v badmintonových halách," usmívá se úspěšný krasobruslař.

Oba sporty mají navíc podle něj obdobnou dynamiku: "Výbušnost, rychlost, výskok." Ač byl dlouhá léta profesionálním krasobruslařem, přiznává, že k profesionální úrovni badmintonu má stále daleko: "Říkal jsem si, že mi to jde výborně… než jsem potkal někoho, kdo hraje okresní ligu a vyprášil mi kožich. Proti někomu, kdo umí raketu držet a zná pozici na kurtu, nemám šanci uhrát bod."

Verner upozornil na exhibici osobností, která v olympijském parku na Lipně proběhne 12. srpna. "Uvítáme slavné osobnosti z kultury, moderátory a také několik sportovců," nastínil obsazení speciálního turnaje, jehož je patronem.

Česká republika má na olympijském badmintonovém turnaji dva zástupce, Petra Koukala a Kristínu Gavnholtovou. Čeká je silná konkurence především z Asie. "Každý vyhraný set bude úspěchem, postup ze skupiny by byl pro oba něco úžasného," předpovídá český reprezentant Jakub Bitman.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.