ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Kostelecký: Střelnice je stále stejně špatná, soupeři se na tréninku málem poprali

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Dlouho před startem Her kritizoval David Kostelecký olympijskou střelnici a na místě musel konstatovat, že žádná změna k lepšímu nenastala. Zlatý medailista v trapu z Pekingu nad tím ale jen mávl rukou a v klidu byl i v tréninku, který organizátoři nezvládali a někteří trenéři a soupeři se málem poprali. 

David Kostelecký
David Kostelecký

V jednačtyřiceti nejstarší český olympionik v Riu Kostelecký, který je již na svých pátých hrách, věděl ze Světového poháru, že střelnice v Riu není ideální. Doufal, že se něco před olympiádou změní, ale zjistil, že se od té doby vůbec nic nezlepšilo.

"K úpravám nedošlo. Akorát by měli vyměnit terče, ale nevíme kdy," řekl Kostelecký v olympijské vesnici. Nad problémy se snaží povznést. "Nerozhazujeme se tím. Jenom nechápeme, že to tak v dnešní době postaví a mezinárodní federace to nepohlídá. Základ je, že to je pro každého stejné a musíme se s tím porvat."

Vzhledem k horší viditelnosti a podmínkám na střelnici očekává, že nebudou maximální nástřely. "A nebude rozhodovat každá chyba. Kdo zachová klidnou hlavu a dotáhne to do konce, tak bude někde nahoře," uvažoval Kostelecký.

Poprvé startoval pod pěti kruhy před dvaceti lety v Atlantě a zkušeností má ze své kariéry dost, aby podobné věci ustál. "Asi jo," přikývl a rozpovídal se, jak jsou tréninky v Riu vypjaté. "Bojovali jsme, abychom si vůbec vystřelili, jelikož organizátoři neudělali systém. Dřív bych to řešil jinak, ale teď nezbývalo než se smát," řekl.

Střelci se údajně předbíhali, kdo bude střílet. A hlídali se, aby některý ze soupeřů neměl více položek než ten druhý. "Byli tam dva, tři lidi, kteří se skoro poprali. Trenéři a střelci dohromady. Někdo střílel pět položek a my měli dvě, prostě jsme se nedostali, protože jsme nehráli ty intriky. Bylo to skoro až komické," řekl smutně. Něco podobného na žádných z předchozích olympijských her brněnský rodák nezažil. "To ne. Někdy se to stává na svěťáku, ale ne v takové míře," uvedl.

Během tréninku po příletu na olympiádu už zažil teplo, déšť i silný vítr. "To jsem nečekal, že to tak bude, takže jsme si vyzkoušeli všechno," usmíval se a doufal, že na závod bude jasno. "Když je pod mrakem, tak je hůř vidět," doplnil, ale předpověď si nezjišťoval. "Radši ne. Věci, které neovlivním, nemá cenu řešit."

Z posledních šesti olympiád chyběl jen v Aténách 2004, a tak může srovnávat. Nedostatky v Riu neviděl tragicky. "Když jedete do Jižní Ameriky, je třeba mít toleranci širší, než je běžné v Londýně nebo v Evropě. A není to nic, co by se nedalo přežít. Pokud neteče chvilku teplá voda, tak se to dá přežít," řekl Kostelecký. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.