ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Po mrtvici si v 54 letech plní olympijský sen. Věk nehraje ve střelbě roli, říká Brazilka

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Sportovní střelkyně Janice Teixeiraová si odbude olympijský debut až v 54 letech a je nejstarší členkou domácí brazilské výpravy. Na Hrách v Riu de Janeiro poutá její příběh pozornost médií i tím, že před lety prodělala mrtvici a krátkodobě jí ochrnula polovina těla.

Janice Teixeiraová
Janice Teixeiraová

Mrtvice ji postihla při olympiádě v Pekingu v roce 2008, kde komentovala soutěže pro televizi. "Vezli mě do nemocnice s kompletně ochrnutou levou půlkou těla. Nemohla jsem mluvit, nedostala jsem ze sebe jediné slovo. Ale o 40 minut později už jsem neprokazovala žádné symptomy, lékaři byli zmatení. Žasli a nedokázali to pochopit," vzpomínala v Riu.

K rychlému zotavení Teixeiraové pomohl zdravý životní styl. I proto si splní sen a o osm let později se dočká olympijské premiéry. "Ve sportovní střelbě nehraje věk žádnou roli. Kdo by si myslel, že tady v Riu ukončím kariéru, plete se. Budu bojovat o místo v Tokiu 2020," dodala Brazilka, soutěžící v disciplíně trap.

Teixeiraová dodává, že právě její příběh by mohl inspirovat ostatní. "To, co se mi stalo, je vážné, ale jsem tu, abych celému světu ukázala, že když něco chcete, můžete to dokázat," řekla brazilská střelkyně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.