ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Brazilští policisté si s americkými kolegy vyzkoušeli zásah proti teroristům

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Do zahajovacího ceremoniálu Her 31. olympiády zbývají poslední desítky hodin. Už nyní ale v Riu panují přísná bezpečnostní opatření. Místní policie a armáda i ve spolupráci s kolegy ze Spojených států trénovaly zásah proti teroristům v metru.

Na bezpečnost během olympijských her má být vydáno více než 550 milionů dolarů. Brazilská policie, ve spolupráci s FBI už v minulých dnech zatkla dvanáct osob podezřelých z přípravy teroristického útoku.

Řada fanoušků se ale o svou bezpečnost nebojí. "Myslím, že nebezpečné je to v tuto chvíli všude stejně. Věřím, že tyto Hry budou fajn," říká turistka ze spojených států Juliana Dohertyová.

Bezpečnostní situaci v zemi ještě komplikují protesty Brazilců proti současné i předchozí vládě. Rozsáhlý korupční skandál už několik měsíců hýbe tamní politikou a vedl i k sesazení prezidentky Dilmy Rousseffové.

přehrát video
Protesty narušily trasu olympijské pochodně

Brazilcům se nelíbí ani vysoké náklady na pořádání Her. Odloženo kvůli nim bylo například zvýšení platů učitelům a jiným pracovníkům ve veřejném sektoru. Poslední protesty dokonce narušily trasu, kterou měla putovat olympijská pochodeň. Její cesta musela být na poslední chvíli pozměněna a celá štafeta se o hodinu zdržela.

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.