ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kvitová: V Riu to zatím běžný tenisový areál není. Kruhy jsou však speciální

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Už potřetí v kariéře se představí na Hrách. Petra Kvitová už má v Riu de Janeiro za sebou první trénink a přiznává, že místní areál tak úplně běžný není. Stále se zde totiž staví. Když však na kurtu vidí olympijské kruhy, cítí se vždy hned výjimečně.

Petra Kvitová během tréninku na olympiádě v Riu de Janeiro
Petra Kvitová během tréninku na olympiádě v Riu de Janeiro

"Těším se na Hry hodně," řekla po krátkém seznamovacím tréninku světová čtrnáctka Kvitová. Do Ria přiletěla z Kanady v úterý před polednem, ubytovala se v olympijské vesnici, šla si zaběhat a zatrénovat.

"Přijde mi, že to zatím moc běžný tenisový areál není, protože je to hodně ve výstavbě, ale fotky centrálního kurty vypadají moc hezky. Na to, že to je nové, tak to vypadá super a olympijské kruhy na kurtu jsou vždy speciální," řekla.

Na kurtu hrála s šéfem české tenisové výpravy a fedcupovým kapitánem Petrem Pálou. "To podání by chtělo zlepšit," popichovala ho v dobré náladě. Po jednom z míčů, který ideálně nedoběhla a trefila jen síť, si pak zavtipkovala rovněž na účet svého kondičního trenéra Davida Vydry, že to je jeho chyba, že je pomalá.

Nově natřený povrch na betonových kurtech označila za středně rychlý. První den hrála jenom lehce. "Takže úplně nevím. Jenom to skáče z rotace hodně vysoko, což není ideální, ale možná se to zrychlí, jak se na tom bude hrát," uvedla.

Míče pomáhala Kvitové při tréninku sbírat další z českých hráček Lucie Hradecká, s kterou bydlí v olympijské vesnici na pokoji. "To jsme chtěly a jsme za to rády. Jsme asi nejlepší kámošky z tenisu a rozumíme si. Je to ta nejlepší varianta," řekla.

V olympijské vesnici bydlela Kvitová při své premiéře pod pěti kruhy v Pekingu 2008, kde hrála jen čtyřhru. V Londýně dala přednost bydlení v soukromí blízko u Wimbledonu. "Takže zpátky do vesnice a jsem ráda, že tam jsem," řekla.

Stihla se najíst v jídelně, tradičním místě setkávání olympioniků. "Je obrovská, prý to jsou tři fotbalová hřiště," řekla. Při výběhu po vesnici si všímala výzdoby domů jednotlivých států. "A je tam hezká fontána," dodala, co ji upoutalo.

Byla trochu smutná, že poměrně dost hráčů letošní olympijský turnaj nehraje. "Nemluví se proto o tenisu dobře. Já to vnímám, že olympiáda je něco jako grandslam, a nenapadlo mě sem nejet," řekla šestadvacetiletá hráčka z Fulneku.

Olympijskému turnaji by možná pomohlo, kdyby hráči i hráčky získávali body do žebříčků ATP respektive WTA. "Jako na nějakém menším turnaji, tak by to všem prospělo," řekla Kvitová a vzápětí dodala: "Ale to tady není to hlavní."

Zatím neprožívá ideální sezonu a po Wimbledonu řekla, že na olympiádě a nadcházejícím US Open by ráda letošní rok vylepšila. Cítí se podle svých slov dobře zdravotně i herně. "Úroveň hry, kterou jsem předváděla v Montrealu, není na špatné vlně. Akorát potřebuju, aby se víc věcí sešlo ve správný moment," řekla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.