ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Ruští veslaři u arbitrážního soudu neuspěli a o Hry v Riu přijdou

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Sportovní arbitrážní soud CAS v Riu de Janeiro zamítl odvolání 17 ruských veslařů. Rusku tak v olympijské regatě z původních pěti posádek zbyla jediná. Celkem 22 veslařů z 28 nebylo do závodů puštěno kvůli porušení dopingových pravidel.

Ruští veslaři
Ruští veslaři

Sedmnáct z nich se proti rozhodnutí veslařské federace FISA odvolalo a zvláštní panel CAS už přímo v Riu trest potvrdil. Rusové přišli o obě osmiveslice, ženský dvojskif lehkých vah a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah. Zbyla pouze mužská čtyřka bez kormidelníka.

FISA rozhodovala o osudu ruského veslařského týmu na základě zprávy antidopingové agentury WADA o dlouholetém státem organizovaném dopingovém programu napříč všemi sporty. Dva z 22 vyloučených veslařů měli v minulosti trest za doping, zbývající doplatili na manipulace se vzorky v moskevské laboratoři.

Odvolání ruských veslařů bylo prvním případem, který zvláštní panel v Riu rozhodl. Do pátečního zahájení Her má na stole řadu dalších, většinu z nich rovněž od ruských sportovců. Řešit by mohl i případ cyklistky Martiny Sáblíkové.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.