ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Uzdravená Hradecká absolvovala v Riu první trénink

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Nad ránem brazilského času ráno vystoupila Lucie Hradecká na letišti v Riu de Janeiro. Odpoledne už stála na kurtu a spolu se svou deblovou parťačkou Andreou Hlaváčkovou si vyzkoušela olympijský areál.

Lucie Hradecká s Petrem Pálou
Lucie Hradecká s Petrem Pálou

Zatímco Hlaváčková "nasává" brazilskou olympijskou atmosféru od pátku, Hradecká přiletěla až nyní, jelikož léčila zraněný břišní sval. "Dala jsem si pár dnů volna a už je to stoprocentní. Je to dobrý," hlásila jednatřicetiletá Hradecká v Riu.

Hradecká pocítila bolest na turnaji v Bastadu před čtrnácti dny. "Nemohla jsem servírovat. Každý tenista měl problém s břišním svalem, protože ten v servisu zabírá nejvíc, ale že by mě to takhle omezovalo, to jsem neměla. Ale už je to za mnou a v pohodě," řekla.

Kvůli zranění se musela odhlásit z dvouhry i čtyřhry na turnaji ITF v Praze. "Což mě strašně mrzelo," litovala, že se nemohly s Hlaváčkovou ukázat doma na Štvanici. "Máme před sebou olympiádu, takže byl klid lepší," řekla Hradecká.

Zraněné břicho nechávala především v klidu a známé a kamarády musela prosit, aby nevtipkovali. "Když to bolelo a někdo mě rozesmíval, tak jsem se chytala za břicho. Říkala jsem, žádné rozesmívání prosím," řekla Hradecká. V Riu už se ale při podařených výměnách a legráckách zase smála bez omezení.

Na zadním tréninkovém dvorci tenisového areálu v olympijském parku, za kterým bagry rovnaly půdu a dělníci z vysokozdvižných vozíků montovali lampy, hrála Hradecká naplno. "Přišlo mi, že jsem po letu a všem možném dohromady odehrála super trénink. I jsem se cítila dobře pohybově," pochvalovala si.

Trénink hráčkám komplikoval silný vítr. Míček při nadhozu na podání odfoukl i hráčkám za záda. "Doufám, že se trošku uklidní a nebude takhle fučet," přála si Hradecká pro turnaj. "Aspoň to bylo jedním směrem. Když už, tak je dobré, když je to tam nebo zpátky a netočí se to všude možně," dodala Hlaváčková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.