ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Armitsteadová navzdory zmeškaným dopingovým kontrolám na OH pojede

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Britská cyklistka Lizzie Armitsteadová nakonec bude startovat na olympiádě v Riu. Mezinárodní sportovní arbitráž jí udělila trest za zmeškané dopingové kontroly, současná mistryně světa však uspěla s odvoláním.

Elizabeth Armitsteadová
Elizabeth Armitsteadová

Držitelka stříbrné medaile z Londýna a britská reprezentantka Lizzie Armitsteadová může odletět do Ria. Nadále už neplatí zákaz startu. CAS rozhodl ve prospěch odvolání Armitsteadové proti trestu za zmeškané dopingové kontroly.

"Vždy jsem byla a vždy budou čistá sportovkyně, po celou kariéru jsem proti dopingu hlasitě vystupovala," prohlásila úřadující mistryně světa. Arbitráž o zrušení zákazu dle Armitsteadové rozhodla už 21. července, k oficiálnímu prohlášení však zatím nedošlo.

přehrát video
Armitsteadová pojede na OH, Sáblíková čeká na rozhodnutí arbitráže

Britská reprezentantka v silniční cyklistice zmeškala hned tři dopingové kontroly v jednom roce. Za to jí hrozil automatický zákaz. Vlastní pochybení přiznala pouze v druhém ze tří případů. CAS přijal její vysvětlení pro zbylé zmeškané kontroly.

V loňském srpnu šlo o chybu komisařů, Armitsteadová se navíc dostavila ke kontrole hned další den. V posledním případě sedmadvacetiletá cyklistka neposkytla aktuální informace o místě pobytu, což zdůvodnila tím, že tak nemohla učinit kvůli vážnému onemocnění v rodině.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.