ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Koulařka Adamsová chce ukončit kariéru po svém. Vybojuje třetí zlato v řadě?

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Koulařka Valerie Adamsová se může v Riu de Janeiro stát první ženou, která na třech olympijských hrách po sobě ovládne stejnou atletickou disciplínu. Novozélandská vrhačka se dokázala vrátit po třech operacích do formy tak, aby se mohla pokusit navázat na triumfy z Pekingu a Londýna, byť ten druhý jí připadl až po diskvalifikaci dopující původní vítězky Naděždy Ostapčukové z Běloruska. Finále je na programu v nočním bloku. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 1:20.

Novozélandská koulařka Valeria Adamsová
Novozélandská koulařka Valeria Adamsová

Jednatřicetiletá Adamsová také jako jediná žena ovládla čtyři mistrovství světa za sebou, na tom loňském v Pekingu ale nestartovala, protože se nestihla dostat zpět na bývalou úroveň po operaci loktu a ramena na odhodové paži ze září 2014. Při pokusu o návrat na mítinku Diamantové ligy v Paříži před rokem skončila její pět let trvající šňůra 56 vítězství. V srpnu se navíc podrobila dalšímu zákroku, tentokrát s kolenem.

"Spousta sportovců by asi v takové situaci skončila, protože ten návrat trval dlouho. Já ale nechtěla odejít takovým způsobem. Věděla jsem, že to v sobě ještě aspoň jednou mám. Chtěla jsem se vrátit a ukončit kariéru po svém," řekla Adamsová novozélandským médiím.

A s jejími šancemi na olympijský hattrick to nevypadá zle. Ze čtyř startů na mítincích Diamantové ligy tři vyhrála, jednou byla druhá a pořadí disciplíny v lukrativním seriálu vévodí. Výkonnostně se po dvou letech vrátila za hranici 20 metrů (20,19) a patří jí druhé místo v letošních tabulkách za Číňankou Kung Li-ťiao (20,43) a těsně před její nástupkyní na světovém trůnu Christinou Schwanitzovou z Německa (20,17).

"Získávám zpátky svoje kouzlo z předchozích let a to je něco, co mi strašně chybělo," řekla Adamsová, která má 17 sourozenců, z nichž nejmladší bratr Steven hraje basketbalovou NBA za Oklahomu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.