ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Nejmladší účastnice olympiády má 13 let, loni přežila ničivé zemětřesení

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Nejmladší účastnice olympijských her v Riu de Janeiro bude nepálská plavkyně Gaurika Singhová. Až se v neděli postaví na start rozplavby na 100 metrů znak, bude jí teprve 13 let a 255 dnů. I přes svůj nízký věk se ale málem olympiády nedožila, loni na jaře přežila ničivé zemětřesení ve své rodné zemi.

Nepálská plavkyně Gaurika Singhová
Nepálská plavkyně Gaurika Singhová

I když žije a trénuje v Londýně, s matkou a sestrou tehdy zrovna pobývaly v Káthmándú, když 25. dubna přišlo zemětřesení a vyžádalo si na 9000 obětí. Do nepálské metropole přijela na plavecké závody.

"Bylo to hrůzostrašné. Byly jsme v pátém patře budovy, nedalo se utéct. Naštěstí to byla novostavba, takže na rozdíl od ostatních kolem se nezhroutila," vzpomínala národní rekordmanka. Na charitu svým krajanům pak věnovala vše, co díky plavání vyhrála.

Na potvrzení startu v Riu musela dlouho čekat vzhledem k nízkému věku. "Hrozně moc jsem na olympiádu chtěla, ale bála jsem se, že mi to nepovolí. Když před měsícem přišla jistota, byl to pro mě velký šok," řekla mladičká plavkyně, kterou v Brazílii doprovází otec, stejně jako na dalších závodech po světě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.