ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Veslaře zastavil v Riu silný vítr, pořadatelé museli zrušit tréninky

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2016 19:02

Rio de Janeiro – Místo na jezeře Lagoa Rodrigo de Freitas museli veslaři v Riu de Janeiro trénovat na trenažérech. Způsobil to silný vítr, kvůli kterému museli pořadatelé jakoukoliv přípravu na vodě zrušit.

Jezero Lagoa Rodrigo de Freitas, kde se uskuteční závod veslařů
Jezero Lagoa Rodrigo de Freitas, kde se uskuteční závod veslařů

"V neděli všechny naše posádky trénovaly v polojasném počasí za mírného bočního větru. Dnes ráno je situace jiná. Je sice jasno, ale v sedm hodin pořadatelé oznámili, že z důvodu silného větru je dráha pro trénink uzavřena," uvedlo vedení české veslařské výpravy.

Medailoví kandidáti Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková i další čeští reprezentanti tak museli k tréninku využít pouze trenažéry. Topinkovou Knapkovou zastihla zpráva o zrušeném tréninku ještě ve vesnici, takže šla na trenažér tam, stejně jako lehká čtyřka. Synek už byl na cestě, proto využil trenažér na závodišti. Ujel zhruba 17 kilometrů.

"Nijak vážně nás zrušení tréninku neranilo," uvedl trenér Milan Doleček. "Teď už by se zase dalo veslovat, ale zpátky nepojedeme, cesta je dlouhá. Žádný problém to není, do závodů je ještě spousta času," dodal.

Povětrnostní podmínky již v Riu lehce poznamenaly přípravu jachtařů. Vlivem silného větru se v sobotu zhroutilo molo v Marině da Gloria. Pořadatelé však prohlásili, že stavbu nejpozději do čtyř dnů opraví.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.