ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Olympiáda v Riu na webu ČT nabídne exkluzivní streamy i nejaktuálnější informace

Velikost textu:

Praha – Po čtyřech letech přichází Česká televize se speciálním webem věnovaným letním olympijským hrám. Stránky Rio 2016 nabídnou až do 22. srpna přímé přenosy ČT2 a ČT sport a dalších osm exkluzivních streamů. Chybět nebude ani živý pohled do olympijského parku Lipno, kompletní zpravodajství čítající aktuální informace, program a výsledky, ale také obsáhlý videoarchiv včetně sestřihů a záznamů všech olympijských soutěží. Web je k dispozici i na mobilních zařízeních přes aplikaci ČT sport.

přehrát video
Čapek: Jedu na dvanáctou olympiádu, první byla v Barceloně 1992

Oddělení ČT Nová média vytvořilo od roku 2012 již pět speciálních webů k mistrovstvím světa v hokeji, dva speciály k Euru a jeden speciál světového šampionátu ve fotbale. V roce 2012 uvedlo i zpravodajský portál k letním olympijským hrám v Londýně a o dva roky později zase stránky mapující dění na zimní olympiádě v Soči. Nyní přichází s dalším projektem – unikátním zpravodajským webem Rio 2016.

Česká televize vlastní kompletní vysílací práva letošních Her, tedy jak pro obrazovky, tak i na internet. Pro sportovní fanoušky díky tomu může připravit kompletní olympijskou nabídku, která odstartuje 3. srpna olympijským fotbalovým turnajem a vyvrcholí až 22. srpna v časných ranních hodinách středoevropského času při slavnostním zakončení olympiády v Riu.

Webový speciál České televize k LOH Rio
Webový speciál České televize k LOH Rio

Olympijský web tvoří několik stěžejních rubrik – vedle zpráv, kde diváci najdou kompletní souhrn olympijských dní, to je program a výsledky. Nechybí ani přehledná mapa stadionů, historické články a blogy reportérů přímo z místa. Nejpodstatnější část stránek pak tradičně tvoří rozsáhlé živé vysílání a obsáhlý videoarchiv. Web bude tradičně k dispozici i na mobilních zařízeních.

"Příprava začala už v únoru, kdy proběhly první schůzky. Na jejich základě vznikl UX návrh a většina grafiky pro schvalovací proces na olympijském výboru. Jsme zhruba na 400 hodinách času, které jsme strávili vývojem," říká vedoucí designu a vývoje Nových médií Daniel Lukeš.

Rio de Janeiro před zahájením olympiády 2016
Rio de Janeiro před zahájením olympiády 2016

Upozorňuje, že letošní olympijský speciál je revoluční např. kvůli své podobě. "Je jiná než dříve. Zrušili jsme stránku živě a zakomponovali ji do homepage. Také vznikla celá nová sekce videoarchiv. Rozsáhlé předělání webu si samozřejmě vyžádalo i velké změny v logice napojení na redakční systém. Nejtěžší je při tom vždycky vyladit, aby šlo administrovat všechny nestandardní stavy. Třeba typicky posun programu vysílání," dodává Lukeš.

Grafický manuál k televiznímu vysílání i webovým projektům čítá stovky stran. "Od grafika to vyžadovalo značnou časovou investici a i v průběhu práce pak postupně načítal některé věci, které nepotřeboval na začátku. Hotovou grafiku jsme i pak několikrát posílali do schvalovacího procesu na olympijský výbor a následně ji upravovali dle připomínek," vysvětluje Lukeš.

Olympijská vesnička Rio 2016
Olympijská vesnička Rio 2016

Speciál bude zároveň reflektovat i kmenový web ČT sport, který se bude během Ria věnovat i dalším soutěžím, a pohltí i profily na sociálních sítích - Facebooku, Twitteru, Google+ a Instagramu. Na nich budou k dispozici exkluzivní informace, fotky a videa od reportérů v Brazílii.

Tým Nových médií bude aktivně spolupracovat i na přípravě olympijského vysílání z Lipna. Na obrazovkách se budou pravidelně objevovat vstupy redaktorů, televizní program doplní také nejlepší příspěvky ze sociálních sítí související s Riem.

přehrát video
Česká televize nabídne z Ria mimořádnou porci přenosů
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.