ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Sáblíková trénuje v Brazílii. Mimo Rio a v utajení

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2016 16:16

Rio de Janeiro – Martina Sáblíková se v klidu v ústraní a v utajení připravuje na případný start na olympijských hrách. Rychlobruslařská hvězda odletěla do Brazílie navzdory nejistotě, že se v závodě pod pěti kruhy vůbec představí. O jejím startu by měl jednat zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS). Termín jednání však ještě nebyl stanoven.

Martina Sáblíková už trénuje v Brazílii
Martina Sáblíková už trénuje v Brazílii

Sáblíková se svým týmem odcestovala do dějiště Her v závěru minulého týdne a už v sobotu se poprvé vydala na trénink. Místo jejího pobytu je však tajné. "Pro její tým jsme zařídili ubytování a možnosti tréninku úplně mimo Rio, aby mohla v klidu trénovat. Samozřejmě jsme ve spojení," uvedl šéf české výpravy Martin Doktor pro Český rozhlas.

Sáblíková totiž nemá olympijskou akreditaci, nemůže proto být ubytovaná s dalšími sportovci a ani nemůže trénovat na trati závodu. Mimo Rio se podle Doktora připravuje i s ohledem na bezpečnost.

"Trénuje se mi skutečně dobře, máme zde super zázemí a počasí nám také přeje. Za dva dny mám za sebou více než 200 kilometrů včetně dvou rychlých úseků v délce olympijské časovky," uvedla Sáblíková.

K dispozici má i polského sparing partnera Sebastiana Druszkiewicze a podle fotografií, které zveřejnila na sociálních sítích, s ní trénuje i předseda představenstva agentury Sport invest marketing David Trávníček, jenž je také nadšeným cyklistou.

"Každý den jsme v kontaktu s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem. Řešíme aktuální vývoj situace a zůstáváme směrem ke startu Martiny pozitivní," řekl Trávníček.

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení se původně domnívala, že si devátým místem v redukovaném pořadí časovky na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Při zveřejnění kvalifikovaných zemí před necelými dvěma měsíci ale vyšlo najevo, že ČR žádné účastnické místo nezískala. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií.

Česká strana se od té doby snaží všemi možnými cestami dosáhnout toho, aby mohla Sáblíková v Brazílii startovat. Všechna snaha dosud vyzněla naprázdno. Poslední šancí, jak se může Sáblíková na OH představit, je verdikt CAS.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.