ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Brazilci si vytkli cíl: Chceme skončit desátí v medailovém pořadí zemí

Velikost textu:

Rio de Janeiro – V počtu medailí se na olympijských hrách mezi státy nesoupeří. Přesto vyhlásili domácí Brazilci jasný cíl: Chtějí proniknout do elitní desítky států. Od soutěží si slibují historicky nejlepší bilanci a umístění. Dosud neskončili lépe než patnáctí, před čtyřmi roky v Londýně vybojovali sportovci 17 cenných kovů, což stačilo na 22. místo v pořadí zemí.

Kolekce olympijských medailí pro Rio
Kolekce olympijských medailí pro Rio

"Chceme skončit desátí, to představuje zisk tak 25, 26, 27 medailí," uvedl sportovní ředitel národního olympijského výboru COB Marcus Vinicius Freire. O rekordní bilanci se bude snažit tým čítající 465 sportovců, poprvé bude mít Brazílie zastoupení ve všech odvětvích.

V Londýně získala Brazílie tři zlaté medaile, pět stříbrných a devět bronzových. Prvenství budou obhajovat gymnasta Arthur Zanetti, judistka Sarah Menezesová a volejbalistky.

Od domácích reprezentantů se čeká útok na nejcennější medaili i v turnajích v plážovém volejbalu a fotbalu, ale třeba také v jachtingu, v němž Brazilci získali dosud 17 z celkových 108 olympijských medailí v čele se šampionem z let 1996 a 2004 ve třídě Laser Robertem Scheidtem.

Brazilsko-český souboj

Silní jsou vedle judistů i boxeři a velké želízko bude mít Brazílie také v rychlostní kanoistice, kde bude trojnásobný mistr světa z C1 a C2 Isaquias Queiroz jedním z velkých soupeřů české medailové naděje Martina Fuksy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.