ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Mezi dalšími ruskými absencemi je i cyklista Zakarin

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2016 18:45

Lausanne – Do Ria se kvůli předchozímu dopingovému trestu nepodívají silniční cyklisté Ilnur Zakarin (mj. vítěz jedné z etap letošní Tour de France) a Olga Zabelinská. Startovat nesmí také zápasník Viktor Lebeděv. Zákazy potvrdily světové federace UCI a UWW. Tyto tři absence se přidají k dalším desítkám ruských závodníků. 

Ilnur Zakarin
Ilnur Zakarin

Speciální komise UWW doporučila, aby byl start pod pěti kruhy v Brazílii umožněn šestnácti z celkem sedmnáctky nominovaných ruských zápasníků. Zdůvodnila to tím, že těchto 16 závodníků bylo testováno akreditovanými laboratořemi mimo Rusko a nikdo z nich nebyl zmíněn ve zprávě, která naznačuje v zemi fungování státem řízeného dopingu.

Lebeděvovi nesmí v Riu startovat s ohledem na pozitivní dopingový test z roku 2006. V souladu s pravidlem, jež Rusům nastavil Mezinárodní olympijský výbor - na olympiádě se nesmí představit žádný ruský sportovec s dopingovým hříchem z minulosti.

UCI dnes potvrdila, že na start nepustí tři ruské cyklisty. Přestože nezveřejnila jejich jména, jde prakticky jistě o vítěze jedné z etap letošní Tour de France Zakarina, dvojnásobnou bronzovou medailistku z Londýna Zabelinskou a také Sergeje Šilova. Všichni pykali za užití nedovolených látek v minulosti.

Dalším třem ruským cyklistům hrozí vyřazení na doporučení Světové antidopingové agentury WADA kvůli dosud nedořešeným dopingovým případům. Povolení ke startu v Riu tak dostalo celkově 11 ruských cyklistů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.