ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

KVÍZ: Jak se vyznáte v triatlonu?

Velikost textu:
Start olympijského triatlonu
Start olympijského triatlonu
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v triatlonu?

Triatlon je součástí rodiny olympijských sportů poměrně krátce. Vzpomenete si, kdy měl pod pěti kruhy premiéru?

V Riu se představí pouze jeden zástupce České republiky. Kdo bude hájit národní barvy?

Distance olympijského měření sil se od dlouhých či středních triatlonů, na kterých závodníci v průběhu sezony běžně startují, poměrně liší. Víte, kolik kilometrů musí reprezentanti jednotlivých zemí překonat během triatlonu pod pěti kruhy?

Jak se jmenuje nejslavnější triatlonový závod světa, jenž se postaral o hlavní popularizaci tohoto sportu?

Medailová sbírka českých triatlonistů během poměrně krátké historie olympijských závodů není rozsáhlá, čítá pouze jeden cenný kov. Kdo se o jeho zisk postaral?

V dnešním sportovním světě nejsou výjimkou ani různé odnože klasického triatlonu. Od roku 2001 se například jezdí Světový pohár v kvadriatlonu, kde na závodníky čeká ještě jedna soutěžní disciplína. Víte, o jaký sport se jedná?

Historie triatlonového měření sil pod pěti kruhy čítá několik nezapomenutelných příběhů. Jedním z nich je sourozenecký triumf bratrského dua Brownleeů, kteří excelovali na domácí olympiádě v Londýně 2012. Jak cenné medaile si rozdělili?

Triatlon má pochopitelně svá pravidla, jež musí účastníci během vzájemného měření sil dodržovat. Pakliže někdo pravidla poruší, rozhodčí může zareagovat například udělením žluté karty. Co to pro závodníka znamená?

Na jakém místě zahájí triatlonisté letošní olympijský závod?

Jeden z velikánů českého triatlonu startoval na třech olympijských hrách (Sydney 2000, Atény 2004, Peking 2008). K jeho největším úspěchům patří zisk titulu mistra Evropy v triatlonu (2001) a duatlonu (2006). Kdo to je?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.