ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Harting vypustil tvrdou kritiku: Za Bacha se stydím, Stěpanovová nejede kvůli Putinovi

Velikost textu:

Kienbaum (Německo) – Nikdy se nebál vyřknout kritická slova, což nesmiřitelný bojovník proti dopingu Robert Harting potvrdil i nyní. Německý olympijský vítěz v hodu diskem se opřel do svého krajana v čele Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha. Kvůli rozhodnutí MOV nechat start ruských sportovců na jednotlivých federacích Harting uvedl, že se za Bacha stydí.

Diskař Robert Harting
Diskař Robert Harting

"Pro mě je součástí dopingového systému, ne antidopingového," uvedl jednatřicetiletý Harting, jenž je svým striktním postojem k dopingu proslulý. Předloni například odmítl figurovat v nominaci na anketu o nejlepšího atleta světa společně s bývalým dopingovým hříšníkem Justinem Gatlinem.

"Není to poprvé, co jsem z Thomase Bacha zklamaný. Nyní ale mé zklamání dosáhlo nové dimenze," uvedl Harting v reakci na rozhodnutí MOV nezakázat start v Riu de Janeiro všem ruským sportovcům.

Trojnásobnému mistru světa a dvojnásobnému mistru Evropy také vadí, že se Her nebude moci účastnit běžkyně Julia Stěpanovová, která pomohla svou výpovědí odhalit dopingový skandál v ruské atletice. "To není správné. Zabránila velkým škodám pro atletický svět. Její start by byl ale úderem do tváře (ruskému prezidentovi) panu Putinovi. Proto k tomu nedojde," dodal trojnásobný nejlepší sportovec roku v Německu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.